AFAD’dan korkutucu bildirim

AFAD’dan korkutucu bildirim
AFAD’dan korkutucu bildirim hande erol
Bu içerik 373 kez okundu.

12 Haziran günü Android ve iPhone akıllı telefonlara AFAD tarafından Hayati Uyarı Bildirimi mesajı ulaştı. Özellikle korkutucu bildirim sesi, akıllı telefon kullanıcılarını tedirgin etti. Birçok kişiyi doğal afet ve deprem korkusuna saran bildirim, olası afetlere karşı  irtibat numarası hatırlatması içeriyor.

Ülkemiz, son günlerde yoğun bir yağmurlu havanın etkisi altında. Öyle ki bu durum, sel baskını ve heyelan gibi birçok doğal afeti tetikliyor. Öyle ki önümüzdeki haftalarda yaz sıcaklarıyla birlikte olası orman yangınları da AFAD için önlem alınması gereken konuların başında geliyor.

AFAD, çok hızlı önlemler alabilmenin yolunun vatandaşlardan geçtiğini düşünerek bir bildirim mesajı gönderdi. İrtibat telefonunun hatırlatıldığı Hayati Uyarı Bildirimi, özellikle sesiyle dikkatleri üzerine çekti. AFAD, bildirimde şu ifadelere yer verdi.

Ülkemizde devam eden meteorolojik şartlar nedeniyle karşılaştığınız taşkın, sel, heyelan gibi acil durumlarda tek numara 112 Acil Çağrı Merkezini arayınız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!