Bir Türk firması ABD’de ilk kez online olarak halka arz edilecek

Dünyanın ilk Kupon Reklam Networkünü geliştiren Wordego, ABD’de Kitle Fonlama Yoluyla hisselerini halka arz ederek yatırım alacak.

Bir Türk firması ABD’de ilk kez online olarak halka arz edilecek
Bir Türk firması ABD’de ilk kez online olarak halka arz edilecek
Bu içerik 1104 kez okundu.

2012 yılından bu yana Online Display Reklam teknolojileri alanında faaliyet gösteren Wordego, geliştirdiği yenilikçi Kupon Reklam teknolojisini dünyaya yaymak için gereken finansmanı sağlamak amacıyla, ABD’de kitle fonlama yoluyla halka arz oluyor. (www.startengine.com/wordego)

 

Kitle fonlama yoluyla halka arz yöntemi ABD’de 2016 yılında yasalaşarak tüm dünyadan bireysel ve kurumsal yatırımcıların teknoloji startup’larına diledikleri miktarlarda, kolayca ve doğrudan yatırım yapabilmelerini sağlıyor. Halka arzın StartEngine.com üzerinden yapılacağını belirten Wordego kurucu ortağı ve CEO’su Okan Erol, bu yöntem ile 1 milyon dolarlık bir yatırım almayı planladıklarını açıkladı.

 

Kitle fonlama araçlarının yenilikçi ürün geliştirme konusunda çok önemli bir itici güç olduğunu söyleyen Okan Erol, “Kitle fonlama ile hisse satışının özellikle gelirlerini doğrudan son tüketiciden kazanmayan girişimler için aynı etkiyi yaratması bekleniyor. Bu sayede hissedar tabanınızı genişletirken ürününüz veya hizmetinizin duyurulmasına da önemli katkı sağlıyorsunuz. Biz de Wordego olarak girişim sermayesi yerine kitle fonlama üzerinden yatırım almayı tercih ettik. Kitle fonlama usulü ile halka arzın bir diğer avantajı da dünyanın herhangi bir yerindeki kişi veya kurumların fikrinize ve projenize yatırım yapabilmesi. Türkiye’den de bireysel ya da kurumsal tüm yatırımcılar www.startengine.com/wordego adresinden ulaşarak Wordego’nun hissedarı olabilirler” diyerek parasını farklı bir şekilde değerlendirmek isteyen Türkleri de Wordego hissesi alarak yatırımcı olmaya çağırdı.

 

2012 yılından bu yana İstanbul Teknokent bünyesinde Online Display Reklam teknolojileri alanında faaliyet gösteren ve 2016 yılında ABD’de de bir şirket kurarak uluslararası genişlemesini hızlandıran Wordego, geliştirdiği Online Kupon Reklam teknolojisiyle global rakiplerinden önemli ölçüde ayrışıyor.

 

İnternet kullanıcılarına gezmekte oldukları web siteleri ve mobil uygulamalarda çok çeşitli deneyim ve promosyon kuponları sunan Wordego, kullanıcılara beğendikleri elektronik kuponları bir tıkla cep telefonlarına indirebilme ve diledikleri zaman çevrimiçi ve çevrimdışı (geleneksel) mağazalarda kullanabilme imkanı sunuyor. Kupon reklam teknolojisi sayesinde, internet kullanıcıları binlerce mağazada indirimli ve ayrıcalıklı alışveriş yapma olanağına kavuşurken, markaların yenilikçi ürün ve hizmetlerini ilk kez deneyimleme imkanı da buluyorlar.

 

Çevrimiçi ve çevrimdışı alışverişlerde kupon kullanımının 30 milyar dolar büyüklüğe ulaştığı ABD’de, halkın %57’si alışveriş yapmadan önce posta yoluyla dağıtılan kuponları biriktirmeye ve internet sitelerinde indirim kuponu aramaya özen gösteriyor. İşte bu önemli ihtiyaca yönelik çözüm üreten Wordego, sahip olduğu online hedefleme teknolojisi sayesinde internet kullanıcılarına en çok ilgi duyacakları ürün ve hizmetlerin kuponlarını internette gezerlerken önceden sunuyor.

Kupon reklam teknolojisini özellikle ABD, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgesinde etkin bir şekilde tanıtmayı ve yaymayı planlayan Wordego, genişleme yatırımlarının finansmanı için sınırlı bir süre için StartEngine platformu üzerinden kitle fonlama yoluyla online halka arz yapıyor. Türkiye’den de bireysel ya da kurumsal tüm yatırımcıların katılımına açık olan kitle fonlama kampanyasına www.startengine.com/wordego adresinden ulaşılabiliyor.

 

ABD’de 2016 yılında yasalaşarak tüm dünyadan bireysel ve kurumsal yatırımcıların teknoloji startup’larına diledikleri miktarlarda, kolayca ve doğrudan yatırım yapabilmelerini sağlayan kitle fonlama yönetiminin, önümüzdeki aylarda Türkiye’de de yeni bir yatırım modeli olarak devreye alınması ve yenilikçi startup’ların geniş kitleler tarafından fonlanabilmesinin önünün açılması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!