Çin’den “uygar” internet sitesi kararı

Çin, haber siteleri ve diğer online platformlardaki denetimlerini güçlendirerek ve bu platformların temel sosyalist değerleri tanıtmaları için onları özendirerek "uygar" interneti destekleme çabalarını artıracağını duyurdu.

Çin’den “uygar” internet sitesi kararı
Çin’den “uygar” internet sitesi kararı
Bu içerik 253 kez okundu.

Devlet kontrolündeki Xinhua haber ajansının haberine göre, devlet konseyinin yayımladığı yönergede iktidardaki Komünist Parti ve onun başarıları hakkındaki eğitimin geliştirilmesinde siber uzayın kullanılması istenecek.

Yıllar süren kontrolsüz büyüme ve hızlı değişimden sonra, Çin’in düzenleyici kuruluşları teknoloji, eğitim ve eğlence gibi çeşitli sektörlere daha katı denetimler getirerek toplum üzerindeki kontrolünü güçlendirmeye çalışmaktaydı.

PLATFORMLAR ÖZ DİSİPLİNİ GELİŞTİRMELİ

Devlet konseyinin açıkladığı yönergeye göre, “tarihsel nihilizme” karşı, yani iktidar partisinin liderliğini ya da Çin sosyalizminin “kaçınılmazlığını” sorgulamak için yapılan tüm geçmişi kullanma teşebbüslerine karşı net bir duruş sergilenmesinin ve iyi ahlaki değerlerin desteklenmesinin gerektiği belirtildi.

Açıklamaya göre, online platformlardaki davranış normlarının temel sosyalist değerlere uygun etik ve kuralların geliştirilmesi suretiyle güçlendirilmesinin gerektiği ifade edildi. Yönergeye göre, gençlerin interneti “doğru” ve “güvenlik” bir biçimde kullanmalarına yardım edilmesi için çaba gösterilmesinin gerektiği de belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi