Dünya Klavye Şampiyonundan Açıklamalar

Dünya Klavye Şampiyonundan Açıklamalar

Dünya Klavye Şampiyonundan Açıklamalar
Dünya Klavye Şampiyonundan Açıklamalar Tugrul Demir
Bu içerik 734 kez okundu.

Türk Takımından Gururlandıran Başarı

Türk klavye takımı katıldığı klavye şampiyonasında 4 madalya alarak dünya şampiyonu oldu. Takımın katıldığı şampiyona Çekya’da düzenlendi. Zav 100 Uluslararası İnternet Bilgisayar Şampiyonası ismini alan şampiyona Türk takımın kazandığı başarı herkesi gururlandırdı. Şampiyona 21-24 Kasım tarihinde yapıldı.

Yedinci Sınıf Öğrencisinden Klavye Şampiyonluğu

Türk takımının elde ettiği şampiyonluk yanı sıra takımda yer alan yedinci sınıf öğrencisi Nisan Maya Tunçoğlu da ayrı şampiyonluk elde etti. 0-12 yaş grubunda yarışmaya katılan öğrenci dakikada toplam 699 vuruş yaptı ve rakiplerini bu vuruşlar sayesinde geride bıraktı. Böylelikle yarıştığı kategoride dünya klavye şampiyonu olmayı hak etti. Küçük öğrencinin dünya şampiyonu olması takımın ayrı bir gurur daha yaşamasını sağladı.

Dünya Klavye Şampiyonundan Açıklamalar

Çekya’da düzenlenen Zav 100 Dünya Klavye Şampiyonası’nda birinci olan öğrenci yarışmaya dahil açıklamalarda bulundu. 7.sınıf öğrencisi Tunçoğlu yarışmada şampiyonluk elde ettiğini ve bu başarıyı sürdürerek başkalarına kaptırmamak niyetinde olduğunu söyledi. Ayrıca küçük öğrenci bu başarı sayesinde Türkiye’nin adını duyurmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Yarışmaya hazırlanmak için pandemiyi çok iyi değerlendirdiğini ve günlük 1 saat klavye çalıştığını söyledi. Klavye çalışmasını 15 farklı dilde yaptığını söyleyen Tunçoğlu arkadaşlarına zamanlarını iyi değerlendirmeleri, derslerini çalışmalarını ve yeteneklerinin üzerine gitmeleri konusunda önerilerde bulundu. Ayrıca küçük öğrenci okul derslerini klavye sebebiyle aksatmadığını ve derslerini uzaktan dinlediğini de söyledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi