Elektrikli otomobil sahiplerine kötü haber

Elektrikli otomobil sahiplerine kötü haber
Elektrikli otomobil sahiplerine kötü haber hande erol

SSD teknlojisi gelişmeye devam ederken kapasiteleri de yükseliyor. Her ne kadar fiyatları HDD’lere göre yüksek olsa da SSD’lerin kullanımı gün geçtikçe artıyor. SSD’ler yaygınlaştıkça bir çok kullanıcı da bu hard disklere yönelmiş durumda. HDD’ler yavaş yavaş geride kalmaya başlarken, Microsoft hakkında yapılan bir iddia ise büyük yankı uyandıracak.

Yapılan iddiaya göre Microsoft, bilgisayar üreticilerinden Windows 11 cihazlarda HDD kullanımını bırakmalarını istedi. Buna göre Microsoft, Windows 11’in SSD’ler üzerinde kurulu olmasını istiyor. Ancak çoğu bilgisayarda zaten tek depolama alanı olduğu için HDD’lerin kullanım alanı büyük ölçüde kısıtlanacaktır.

Üretim ve depolama alanındaki gelişmeler ile SSD’lerin fiyatı düşmeye devam ediyor. Özellikle uzun ömürlü yapıları ile dikkat çeken HDD’lerin devri ise yavaş yavaş kapanacak gibi görünüyor. Eğer yapılan bu iddialar doğru ise bu süreç çok daha hızlı ilerleyecektir.

Şuanda Windows 11‘in donanım gereksinimleri konusunda depolama aygıt türü yer almıyor. Windows 11 için Microsoft‘un bu anlamda açıkladığı tek şey depolama kapasitesi. Ancak iddia edilen kural eğer uygulanmaya başlanırsa cihaz üreticilerinin vereceği tepki merak konusu.

Her ne kadar fiyatları düşüş eğiliminde olsa da SSD’ler HDD’lere göre hâlâ oldukça pahalı. Bu durum doğal olarak bilgisayar maliyetlerini de arttıracaktır. Maliyetleri artacak olan bilgisayarların bu yüzden fiyatlarının da yükselmesi oldukça muhtemel.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor