Elon Musk, Dogecoin kullanım alanını genişletiyor

Elon Musk, Dogecoin kullanım alanını genişletiyor
Elon Musk, Dogecoin kullanım alanını genişletiyor hande erol
Bu içerik 153 kez okundu.

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, özellikle geçtiğimiz yıl Dogecoin ile ilgili attığı Tweet’lerle birimin yükselmesine vesile olmuştu. Bu kripto para biriminin yatırımcısı olduğunu her seferinde söyleyen Musk, şirketlerinde de bu birimi kullanmanın yolunu açıyor.

Elon Musk’ın Dogecoin ile ödeme kabul etme girişimi devam ediyor. 2016 yılı sonunda Elon Musk tarafından kurulan altyapı ve tünel inşaat şirketi Boring Company, yeni açılan Vegas Loop’unda ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i kabul edeceğini duyurdu.Twitter üzerinden sık sık Dogecoin ile ilgili paylaşımlar yapan Musk’ın neden bu kripto parayı tercih ettiğine ise geçtiğimiz günlerde açıklık getirmişti. Elon Musk, Dogecoin’i destekleme nedeni olarak zengin olmayan insanları gösterdiği bir açıklama yayınladı.

Öte yandan Musk’ın Dogecoin ile ilişkisi göze batıyor. Bir Dogecoin yatırımcısı, “kripto para birimi yoluyla bir kripto piramit şemasına dahil olduğu” iddiasıyla Musk’a ve şirketlerine 258 milyar dolarlık soruşturma başlatmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!