Erdoğan: Bu zalim Yunanlıların elinden kurtarılmış oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKKTC'nin başkenti Lefkoşa’da KKTC'li gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, “Verilen bu mücadele neticesinde de hamdolsun Kıbrıs bu zalim Yunanlıların elinden kurtarılmış oldu. Bu mücadele ile birlikte adeta dünyada bize karşı bir haçlı zihniyetini yeniden ortaya koymak isteyenlere Türkler olarak büyük bir ders vermiş olduk” dedi.

Erdoğan: Bu zalim Yunanlıların elinden kurtarılmış oldu
Erdoğan: Bu zalim Yunanlıların elinden kurtarılmış oldu
Bu içerik 295 kez okundu.

Kurban Bayramı’nın birinci gününü de kapsayan iki günlük ziyaret kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümü etkinliklerine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tarar, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve heyette bulunan bakanların da yer aldığı KKTC'li Gençler Buluşmasında Kıbrıs Türkü gençlerle Büyükhan'da bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı, asırlardır Ada'nın aslı sahibi olan Kıbrıs Türkünün bu toprakların ila nihai egemen ve eşit sahipleri olduğunun cümle aleme ilanıdır” ifadelerini kullanarak, gençlerden kendilerini yetiştirmelerini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu dava bize Hala Sultan'ın, Lala Mustafa Paşa'nın, Dr. Fazıl Küçük'ün, Rauf Denktaş'ın emanetidir. Türkiye de, 20 Temmuz 1974'de işte bu emanete sahip çıkmak için harekete geçti. Bugün de aynı emaneti daha ileri taşımanın mücadelesini veriyoruz. İnşallah devraldığımız bu bayrak, sizler devraldığınızda tıpkı büyük ve güçlü Türkiye gibi güçlü KKTC'nin de inşasını tamamlayacaksınız” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi