Kripto dünyasında yeni vurgun

Kripto dünyasında yeni vurgun
Kripto dünyasında yeni vurgun hande erol
Bu içerik 288 kez okundu.

Merkezi olmayan finans dünyası, yeni büyük bir soygunla çalkalanıyor. Harmony Protocol ağına yapılan hack saldırısı sonrasında 100 milyon dolar çalındığı doğrulandı. Harmony blockchain’e gerçekleştirilen saldırı sonrasında kapsamlı bir araştırma başlatıldı.

Harmony’nin Horizon köprüsü üzerinde yaşandığı belirtilen saldırı, kripto dünyasında yeni bir krize yol açtı. Platformdan gelen açıklamaya göre, Horizon köprüsünün sermayesinin üçte ikisi kadar (yaklaşık 100 milyon dolar) zarar yaşandı.

Horizon’un geliştiricisi olan Harmony, istismarın Bitcoin köprüsünü etkilemediğini ve müşterilerine ait varlıkların güvende olduğunu belirtti. Twitter’dan yapılan açıklamada, “Suçluyu belirlemek ve çalınan fonları geri almak için ulusal makamlar ve adli tıp uzmanlarıyla birlikte çalışmaya başladık” denildi.

100 milyon dolar değerinde olan kripto paraların büyük bir kısmı hala saldırganın cüzdanında saklanıyor. Ancak hırsız, Uniswap aracılığıyla ETH’ye dönüştürmeye başladı ve farklı kripto para birimleri kullanarak 11 işlem gerçekleştirdi.

Kripto dünyasında oldukça popüler olan Horizon ağı, Harmony protokolünü Ethereum ve Binance Smart Chain gibi diğer ağlarla bağlama yeteneğine sahip. Ayrıca Harmony blockchain ve ağı arasında kripto para, itibari para ve NFT transfer edilmesini mümkün kılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!