Lenovo Legion Y90

Lenovo Legion Y90
Lenovo Legion Y90 hande erol
Bu içerik 649 kez okundu.

Mobil dünyanın devasa gelişiminin öncülerinden biri olarak kabul edilen oyun odaklı akıllı telefonlar, son yıllarda popülaritesini artırdı. Günümüzde Xiaomi, ZTE, ASUS ve Lenovo gibi sektörün başarılı oyuncularından üst düzey özelliklere sahip oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkaran yeni modeller gelmeye başladı.

Akıllı telefonun tahmini tanıtım tarihi yaklaştıkça ortaya çıkan detayların sayısında ciddi bir artış söz konusu. Bir süre önce teknik özelliklerinin bir kısmı sızdırılan modelin şimdi de Çinli mikroblog sitesi Weibo’dan tanıtım videosu paylaşıldı.

24 saniyelik videonun ana odak noktası Lenovo Legion Y90’ın soğutma yetenekleri oldu. Bu noktada cihazın çift fanlı soğutma teknolojisiyle kullanıcıların karşısına çıkacağı açıklandı. Bu teknolojinin aktif edilmesi halinde oyun sırasında oluşan ısının kanallar aracılığıyla dağıtılarak 180.65cm3/s’lik hava akışı sağlanacak. Böylelikle ısınmadan kaynaklı kasma ve donma gibi fazlasıyla can sıkan sorunların önüne geçilecek.

Akıllı telefon, gücünü Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1’den alacak. 4 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga seti, bir adet 3.0 GHz ARM Cortex-X2, üç adet 2.5 GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ek olarak Adreno 730 grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

Cihaz, 4 GB’a kadar ek bellek sağlayabilen 18 GB’lik RAM ile gelecek. Sanal RAM özelliğinin aktif edilmesi halinde bellek miktarı 22 GB’a kadar çıkacak. Bunun dışında telefonda 512 GB ve 128 GB dahili depolamanın bir araya getirildiğini ve toplamda 640 GB depolama sunulduğunu belirtmekte fayda var.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!