MacBook'tan Tesla Anahtarı Yapan Youtuber

MacBook'tan Tesla Anahtarı Yapan Youtuber

MacBook'tan Tesla Anahtarı Yapan Youtuber
MacBook'tan Tesla Anahtarı Yapan Youtuber Tugrul Demir
Bu içerik 354 kez okundu.

 

YouTuber olmak için her geçen gün daha da fazla girişimci insan sayısı artarken denenler akıllara durgunluk verebiliyor. Quinn Nelson adında bir YouTuber M1 işlemcili MacBook'ların özelliklerinden yararlanarak ilginç bir uygulamaya imza attı. Dizüstü bilgisayarına yüklediği Tesla uygulamasını çalıştıran Nelson bu sayede Tesla anahtarını Macbook üzerinden kullanılır duruma getirdi.

MacBook'tan Anahtar

Apple tarafından piyasaya sürülen M1 işlemcili Macbook'lar piyasaya çıktığı andan itibaren oldukça fazla konuşuldu. Performans ve pil ömrü ile konuşulan yeni nesillerin öne çıkan özellikleri denendi. Bunların arasında Macbook'ların İphone ve İpad'leri çalıştırması en ilginç bulunan yön oldu. Özellikten yola çıkan Nelson Tesla anahtarı yapmak için emek verdi.

Mantığa Yatkın Yaklaşım

Apple tarafından detayları açıklanan Macbook'un tüm özelliklerinin gerçekten çalışıyor olması halinde Tesla'nın anahtarı şeklinde kullanılması sonucuna da kolaylıkla ulaşılabiliyordu. Çünkü Tesla uygulaması sayesinde araç akıllı telefondan kontrol edilebilir duruma getirilmişti. Bu çalışmanın özünü de bu mantık ortaya çıkarmış oldu.

Dünyanın En Büyüğü

Nelson sayesinde Tesla'yı çalıştıran en büyük anahtar elde edilmiş oldu. Mantık olarak doğru olmasına rağmen uygulanması son derece zor olan denemede Tesla uygulaması sorunsuz şekilde yüklendi. Deney övgülere neden olurken yakın zamanda araba anahtarlarının ortadan kaldırılabileceği olasılığı da yeniden konuşulmaya başlandı. Çekilen video ise meraklıları tarafından fazlasıyla izlenmeye ve paylaşılmaya devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!