NASA’dan uzay temalı oyun

NASA’dan uzay temalı oyun
NASA’dan uzay temalı oyun hande erol
Bu içerik 178 kez okundu.

Atari oyunları bir dönemin vazgeçilmezleriydi. Hâlâ çok sevilen oyunlar insanların keyifli zaman geçirmelerinin en güzel yollarından bir tanesi. NASA da 80’lerin ve 90’ların hatırasını yeni uzay oyunu  ile paylaşıyor. NASA’da gözlemci olarak belki gök cisimlerini incelemek mümkün değil ama uzay ajansının yeni oyununda galaksiler, süpernovalar, gezegenler ve kara deliklerle karşılaşacaksınız.

Çevrimiçi oynanabilen Roman Space Observer Game tüm nostaljiyi içerisinde barındırıyor. Oynaması kolay ancak ustalaşması zor olan oyunda arka planda çalan müzik de bu temaya oldukça uygun. NASA’nın yeni uzay temalı oyunu ile kesinlikle nostalji yapabileceksiniz.

Her bir gökcismi ayrı bir puana sahip. Yakalanması kolay olan galaksilerin puanı düşük. Yeşil ötegezegenler ise hızlı ve yakalanması oldukça zor. Sarı renkli James Webb Uzay Teleskobu‘nu yakalamak için ise  hem şanslı hem de reflekslerinizin hızlı olması gerekiyor. Karanlık madde ve kara delikler ise oldukça zor görülebildikleri için yakalamak fazla kolay olmayacak.

Roman Uzay Teleskobu, adını ise “Hubble’ın Annesi” olarak bilinen çığır açan bir astronomdan alıyor. NASA’nın ilk kadın yöneticikerinden olan Nancy Roman, Hubble Uzay Teleskobu için yaptığı çalışmalarla öne çıktı. Nancy Roman 25 Aralık 2018 tarihinde ise aramızdan ayrıldı.

NASA, çıkardığı yeni oyun ile atari oyunlarına saygı duruşu sergiliyor ve astronominin geleceğini bizlere sunuyor. Eğer Space Invaders oyununu sevdiyseniz, eminiz Roman Space Observer Game de tam size göre.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!