Şifre paylaşanlara ekstra ücret

Şifre paylaşanlara ekstra ücret
Şifre paylaşanlara ekstra ücret hande erol
Bu içerik 190 kez okundu.

Netflix, son aylarda oldukça zor günler geçiriyor. Çalkantılı dönemlerden geçen platform, geçtiğimiz haftalarda ilk kez abone kaybı açıklamıştı. Yayın platformu, hane dışındaki farklı kişilere şifre paylaşanlardan ekstra ücret talep edecek özelliğini Mart ayında test etmeye başlamıştı.

Hal böyle olunca Netflix, bu ülkelerdeki popülerliğini günden güne kaybediyor. Hızlı bir şekilde abone kaybetmesi platform için kötü olsa da en kötüsü bu değil. Şirket, uygulamak istediği bu politikasında da başarılı olamadı.

Yapılan araştırmaya göre Netflix, bu ülkelerde ekstra ücret talep edecek kişileri belirleyemiyor. Kosta Rika, Şili ve Peru’da şifresini paylaşan birçok abone henüz ekstra ücret ödemediklerini belirtiyor. Tahminlere göre Netflix, “hane dışındaki kişilerle paylaşmak” noktasında kişileri tespit etmekte sorun yaşıyor. Hali hazırda zor günler geçiren platform, bu politikasından vazgeçebilir.

Netflix, son dönemde oldukça büyük bir kan kaybının eşiğinde. Uyguladığı politikalar ve yaptığı zamlar, platformun abone sayısında ciddi düşüşler yaşamasına neden oluyor. Analist tahminlerine göre platform, ikinci çeyrekte 2 milyon düşüş yaşayacak. Açıklamaya göre şimdiden 200 bin abone, kaydını Netflix’ten sildirip Disney+’a geçiş yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!