Sosyal medya neden önemlidir?

Dünyamız teknolojinin modernleşmenin ve bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte sürekli olarak değişen ve yenilenen bir yapıya sahip olmuştur. İnsanlar eserlerini fikirlerini düşüncelerini anlık videolarını ve görüntülerini ve fotoğraflarını sosyal medya platformları üzerinden paylaşmaya başlamıştır. Sosyal medyanın hükümetlerin ülke politikalarının ve bireylerin genel anlamda yapmış olduğu tutumlarını değiştirme gibi büyük özellikleri olduğu gibi aynı zamanda bireylerin kişisel olarak sosyalleşmesini sağlamak gibi bireysel faydaları da bulunur. Sosyal medya yazılı ve görsel basın olarak ayrılan ana akım Medya unsurlarına bir üçüncüsünün eklenmesi ile birlikte yeni bir medya akımını da ortaya çıkarmıştır. İnsan tabanlı bir yaklaşım olan sosyal medyanın bu nedenle kitleleri bir araya getirmek onların görüş ve düşüncelerinin etkileşimlerinin sağlanmasını ortaya koymak bilgi teknolojilerindeki gelişimleri aynı zamanda taban hazırlamak gibi önemli unsurları bulunmaktadır.

Sosyal medya neden önemlidir?
Sosyal medya neden önemlidir?
Bu içerik 398 kez okundu.

Başlıca sosyal medya platformları nelerdir?

başlıca sosyal medya platformları arasında Facebook, Instagram, Twitter, Tumblr, TikTok,  Linkedin ve daha birçok sosyal medya uygulaması gelmektedir. Sosyal medya uygulamaları daha önce sadece Facebook uygulaması ile hayatımıza girmişken günümüzde farklı işlevler ile kullanılan sosyal medya platformları da bulunmaktadır. Sosyal medya platformları arasında günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biri de Instagram uygulamasıdır. Instagram uygulamasına diğer sosyal medya uygulamalarından ayıran en önemli özellik genel anlamda görselliklerin paylaşılmasına odaklı olasıdır. Instagram uygulaması sayesinde bireyler fotoğraflarını videolarını gösterebilmekte canlı yayın yapabilmekte ve başkalarının gönderilerine yorum gönderebilmektedir. Yapılan araştırmalar Instagram uygulamasını Dünya üzerinde milyarlarca kişinin kullandığını ortaya koymuştur. Bu uygulama daha evvel sadece Apple işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabilirken günümüzde artık Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda da etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Instagram uygulamasının kullanıcı sayısının artması ile birlikte bu uygulama üzerinde para kazanma imkanları da çeşitlilik göstermeye başlamıştır.

Instagram uygulamasından para kazanmak mümkün mü?

Instagram uygulaması bireylerin görüntülerine fotoğraflarına videolarına ya da daha bir çok imkan ve görsel anlamda paylaşa bildikleri ve çeşitli efektler ile profesyonel fotoğraf deneyimi sunan milyarlarca kişi tarafından kullanılan lider bir sosyal medya uygulamasıdır. Instagram uygulamalarına Facebook ve Google ile senkronize ederek birçok uygulama üzerinden paylaşımları göstermek mümkündür. Bireyler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram'da takipçi ve beğeni sayılarını artırmak suretiyle fenomen olabilir ve hedef kitlelerinin üzerinde nüfuz edinebilir. Bu etki sayesinde Instagram fenomenleri büyük kuruluşların şirketlerin dikkatini çekerek onların ürün ve hizmetlerini tanıtma görevi üstlenebilir. Dolayısıyla Instagram hayatımıza yeni bir meslek dalı olarak kabul edilen influencer kavramını sokmuştur. İnfluencer olarak görev yapan bireyler Instagram'da oldukça yüksek bir takipçi sayısına sahiptirler ve bu takipçi sayısının üzerinde görüşlerini ve tercihlerini değiştirme konusunda bir etki yapabilme özellikleri vardır. Bu yüzden de büyük şirketler bu fenomenler ile irtibat kurarak ürün ve hizmetlerinin tanıtımlarını yaptırmak isterler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi