Sosyal Medya Uygulamalarıyla Dünyayı Takip Edebiliyorsunuz

Önceden yapılan işler, dünya üzerinde olan olaylar televizyonlardan takip ediliyordu. Bu durum hala aynı şekilde devam edilse de insanlar asıl haber kaynakları olarak sosyal medyayı kullanıyorlar. Sosyal medya dünyanın her noktasından insan bir araya geldiği ve sesini duyurmayı başarabildiği bir ortam olduğundan, olan olayların yayılma hızı da çok yüksek. Bu yüzden sosyal medya uygulamaları içerisinde gezinirken ülke ve dünya ile ilgili birçok konuda da fikir sahibi olabiliyorsunuz. İnstagram ve TikTok sizleri olumlu şekilde etkiliyor.

Sosyal Medya Uygulamalarıyla Dünyayı Takip Edebiliyorsunuz
Sosyal Medya Uygulamalarıyla Dünyayı Takip Edebiliyorsunuz

İnstagram ve TikTok uygulamaları bünyesinde insanların sürekli olarak paylaşım yapabiliyor olması bir haber yayılma hızını da etkiliyor. Özellikle fenomenlerin olaylara karşı tepkilerini koyması, ünlülerin olaylara karşı ses çıkarması toplumu da ses çıkarmaya itiyor. Bu sayede toplumlar artık kendi seslerini daha yüksek bir şekilde çıkarabiliyorlar. Olan her şeye karşı hep beraber olmak sosyal medya uygulamalarıyla mümkün oluyor. Çünkü insanlar eskisi gibi sessiz sakin kalmak zorunda olmuyorlar. Sosyal medya üzerinde tek bir paylaşım bile onlarca kişiyi etkileyebiliyor. Yani sizin sesiniz başka birinin sesine dönüşebiliyor. Hep beraber olması istenmeyen bir şeye dur diyebileceğiniz gibi güzel haberleri de kutlayabiliyorsunuz. 

Tüm bu ayrıntılar içerisinde olanları gözden geçirmek de mümkün. Çünkü sosyal medya uygulamaları, İnstagram ve TikTok sorgulayıcı bir tavır takınmaya da müsait. Yapılan haberleri asıl kaynaklarından görebiliyorsunuz. İnsanların, haber kaynaklarının öncesinde olayları yaşayanların sesini duymanız mümkün olabiliyor. Aslında İnstagram ve TikTok insanların bir arada birbirlerini duydukları alan olarak kullanılıyor. İnstagram ve TikTok her açıdan insanların birbirlerine destek olduğunu ve dünyanın daha ulaşılabilir bir yer olmasını sağlıyor.

İnstagram Uygulamasıyla Her Şeyden Haberdar Olmanız Mümkün

İnstagram üzerinde belirli hastag yazıları açılıyor. Bu paylaşımlar da insanların daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı oluyor. Bir konuda yapılan paylaşımı binlerce kişinin beğenisi ve yorumu keşfet kısmına düşürebildiğinden paylaşım size kadar ulaşabiliyor. Bu sayede sizler de olaylar hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Dahası insanların tek bir paylaşımla kalmayıp belirli storyler paylaşması, postlar atması insanların da ilgisini çekiyor. Çok kısa süre içerisinde bu paylaşımlar yüzbinlere ulaşabildiğinden her şey çok hızlı bir biçimde de yayılabiliyor. Böylece olması beklenen durum meydana geliyor ve insanlar birbirlerini görebiliyor, birbirlerinin yanında olabiliyorlar.

TikTok İnsanları Bilgilendiriyor

Tiktok uygulaması içerisinde de haber yayılım durumu çok yaygın. Çünkü TikTok bünyesinde insanlar belirli akımlar yürütüyorlar. Akımlar da insanların yayılan bir videonun versiyonlarını çekmesiyle mümkün oluyor. Dünya üzerinde herhangi bir noktada olan olayı kınamak, insanları doğru şekilde bilgilendirmek ve olanlardan haberdar olmasını sağlamak için de bu videolar oldukça fazla hesap tarafından paylaşılıyor. Bu sayede tam olarak beklenilen tepkiler de var edilebiliyor. İnsanlar haberlere ulaşabilirken doğru bir tepki de verebiliyorlar

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor