Steve Wozniak’a dava şoku

Apple'ın kurucu ortaklarından biri olan Steve Wozniak, 2017'de başlattığı teknoloji okulu projesi yüzünden davalık oldu.

Steve Wozniak’a dava şoku
Steve Wozniak’a dava şoku
Bu içerik 275 kez okundu.

ABD’li iş profesörü Ralph Reilly, kendisinin ve Wozniak'ın bir “teknoloji üniversitesi” kurmayı kabul ettiğini ve 2011'de el sıkışarak anlaşmayı imzaladığını iddia ediyor. Eğitim platformu, yetişkinlere bilgisayar ve diğer teknik becerileri öğretmeyi amaçlıyordu. 

Ancak Reilly, Gizmodo ve Insider tarafından incelenen mahkeme dosyalarında, ortaklığın hiçbir zaman ortaya çıkmadığını söyledi. Wozniak, kod öğrenme firması Coder Camps ile ortaklık kurduktan sonra 2017'de Woz U adı altında neredeyse aynı fikri piyasaya sürdü. Mahkeme dosyalarına göre Reilly, e-posta yoluyla Wozniak'a ulaşarak girişimin bir parçası olmayı istedi.

İddiaların sahibi olan işletme profesörü, fikrin sahibi olduğunu söyleyerek 1 milyon dolar tazminat istiyor. Reilly, 2013 yılında Woz Institute of Technology adında sahte bir internet sitesi oluşturduğunu ama Wozniak’ın menajeri Ken Hardesty‘nin onunla iletişime geçerek siteyi kapatmasını ve Woz ile iletişime geçmesini istediğini söylediğini de belirtti.

apple apple güncel haberleri steve wozniak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi