Taiwan'ın Anavatanla Birleşmesi Tüm Çin Vatandaşlarının Ortak Arzusu

Çin Uluslararası Radyosu - Çin Devlet Konseyi'ne bağlı Taiwan İşleri Ofisi Başkanı Zhang Zhijun dün ÇKP 19. Ulusal Kongresi'nde sunulan raporla ilgili değerlendirmede bulundu.

Taiwan'ın Anavatanla Birleşmesi Tüm Çin Vatandaşlarının Ortak Arzusu
Taiwan'ın Anavatanla Birleşmesi Tüm Çin Vatandaşlarının Ortak Arzusu Nehir Karakoçak
Bu içerik 783 kez okundu.

Zhang Zhijun, raporda Taiwan'la ilgili çalışmalara da değinildiğini söyleyerek, "Taiwan sorununun çözülmesi ve birleşmenin gerçekleştirilmesi, tüm Çin vatandaşlarının ortak arzusudur, bu arzu, Taiwan'la ilgili çalışmalarımızda temel gayemize işaret etmektedir" dedi.

Raporda, Taiwan'la ilgili çalışmalarda başlıca görevin, iki yaka arasındaki ilişkilerin barışçı gelişmesi ve anavatanın barışçı şekilde birleşmesi sürecinin hızlandırılması olduğu belirtildi.

Rapora göre, barışçı birleşme ve Bir Ülke-İki Sistem ilkesinin kararlılıkla izlenmesi gerekiyor. Bu, Taiwan sorununun çözümü için temel ilke, aynı zamanda birleşmeyi sağlayacak en iyi yöntem olarak görülüyor.

Raporda, Çin'in barışçı birleşmenin gerçekleştirilmesi için büyük içtenlik gösterip elinden geleni yapacağına dikkat çekildi.

Aynı raporda, iki yakadaki vatandaşların kader ortaklığı içinde yaşayan kardeşler oldukları belirtildi. "İki yakadaki vatandaşların aynı büyük aileden geldikleri"ne dikkat çekilerek, Çin hükümetinin Taiwan'daki mevcut sosyal sisteme ve Taiwanlı soydaşların yaşam tarzına saygı gösterip, ana kesimin gelişme fırsatlarını Taiwan'da yaşayan soydaşlarla paylaşmak istediği kaydedildi.

Zhang Zhijun, raporda "Taiwan'ın bağımsızlığı" komplosunu boşa düşürmek için gösterilen kararlılığın da dile getirildiğini belirtti.

Rapora göre, Çin'in ana kesimi, herhangi bir birey, örgüt veya partinin herhangi bir biçimde Çin topraklarını bölmesine asla izin vermeyecek. Bu, Parti'nin tarihe ve halka karşı üstlenmesi gereken bir sorumluluk olarak görülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi