TikTok videolarını öne çıkarmanın yolları

TikTok Çin merkezli olarak dünyada sosyal medya platformlarına giriş yapan ve genel anlamda 15 ve 60 saniyelik videoların paylaşıldığı bir uygulamadır. Diğer sosyal medya paylaşım sitelerinin aksine TikTok genel anlamda videoları ve görüntüleri öncelik tanıyan bireylerin canlı yayın yapmalarına ve canlı yayınlar neticesinde madde gelir elde etmelerine olanak sağlayan bir sistemi ifade etmektedir. İlk etapta yaratıcı videolar oluşturmak ve bunlara dikkat çekici bir hale getirmek kulağa daha zor bir işlem gibi görünse de aslında uygulama bu anlamda çeşitli efektler sunarak bunun mümkün hale getirmiştir. TikTok uygulamasında ağır çekim yapmak suretiyle bireylerin uygulamalarını ve videolarını daha fazla ilgi çekici hale getirmeleri mümkündür. TikTok uygulamaların içerisinde ağır çekimler en çok izlenen ve en çok paylaşılan videolar arasında yer almaktadır.

TikTok videolarını öne çıkarmanın yolları
TikTok videolarını öne çıkarmanın yolları
Bu içerik 219 kez okundu.

Tiktok'ta ağır çekim yapmanın adımları

Bireyler çeşitli adımları takip ederek TikTok uygulaması üzerinden çekmiş oldukları videoları ağır çekimde izleyicilerle paylaşabilirler. Bunun için yapılacak ilk yardım videoyu normal standartlarda çekmektir. Ardından ekranın sağ alt köşesindeki zamanlayıcı bölümünden zaman efektleri bölümüne tıklamak gerekir. Açılan yeni pencerede ağır çekim seçeneğini 0.5 yapmak bu anlamda videoyu ağır çekim için düzenlemeye yeterli olacaktır. Ardından ekranın sağ üst köşesinde yer alan yönergede next işaretini takip ederek ilerlemek gerekir. İşte tam da bu noktada ağır çekim video hazır hale gelir. 

TikTok uygulamasında düet yapmak mümkün mü?

TikTok dünyasında özellikle de düet yapmak videoları popüler hale getirmenin bir diğer yoludur. Genel anlamda TikTok uygulamasının ürettiği ürünün video olduğunu düşünürsek videolar içerisinde düet yapmakta Bu ürün üretmenin en önemli yollarından biridir. Hele de TikTok kullanıcıları ünlü biri ile düet yaptıkları takdirde izleyici kitlelerinde çok büyük bir oranda artış gözlenir. TikTok uygulaması üzerinden düet yapabilmek için özellikle önceden paylaşılan ve beğenilen bir düet videosunu seçmek gerekir. Video sayfasında paylaş seçeneğine tıklayıp buradan düet seçeneğini seçmek lazımdır. Bu noktada uygulama ekranı iki parçaya ayrılacaktır. Düeti yapacak olan profilin sahibi ile açılan video yan yana görüntülenecektir. Ardından kırmızı olarak dizayn edilmiş video kayıt düğmesine basarak düet yapılmaya başlanabilir. TikTok uygulaması düet yaptıktan sonra bunu paylaşma imkanı da sunmaktadır.

TikTok uygulamasında efekt yapımı nasıldır?

TikTok uygulamasında bireylerin en çok tercih ettiği ve uygulama kullanırken en çok beğenilen videolardan biri de efekti kullanılan videolardır. Efekt kullanılan videolar bireylerin güncel kalmasını beğeni sayılarını arttırmalarını ve keşfet ekranına düşmelerini sağlar. Video önizleme ekranının sol alt köşesindeki saat bölümüne tıklayarak videolara efekt koymak mümkündür. Saat bölümüne tıkladıktan sonra açılan yeni pencerenin alt kısmında farklı filtre ve efekt seçenekleri yer almaktadır. Kullanıcılar diledikleri efekti buradan seçip videolarına kaybedebilirler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!