Windows 11 için şok adım

Windows 11 için şok adım
Windows 11 için şok adım hande erol
Bu içerik 455 kez okundu.

Microsoft, Windows 11‘i desteklememesine rağmen cihazlarına bu işletim sistemini kurmuş kullanıcıları için sürpriz bir güncelleme paylaştı. Şirket, Windows 11’e sunduğu yeni güncellemede, işletim sistemini desteklemeyen bilgisayarlar için bir masaüstü filigranı getirdi.

Desteklenmediği bilgisayara kurulan Windows 11 hata mesajı göstermeye başlayacak. Yeni masaüstü filigranı, “Sistem gereksinimleri karşılanmıyor. Daha fazla bilgi edinmek için Ayarlar’a gidin.” ifadesine yer veriyor. Bu, Windows’u etkinleştirmediğinizde görünen saydam filigrana benziyor, ancak ekranda daha az yer kaplıyor.

Windows 11 işletim sistemini kurarken Microsoft’un minimum donanım gereksinimlerini atlamak mümkün, ancak hem Ayarlar hem de masaüstünde böyle bir filigran yer alması hayal kırıklığı yarattı. Bildiğiniz üzere Windows 11 donanım gereksinimleri, kullanıcılar arasında eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Windows 11 yalnızca resmi olarak Intel 8. Nesil Coffee Lake veya CPU Zen+, Zen 2 ve üstünü destekliyor. Milyonlarca bilgisayarı saf dışı bırakan bu sınırlı desteğin zamanla genişletileceği düşünülüyordu, ancak duyurudan bu yana beklenen yol katedilmiş değil.

Microsoft, Windows’un etkin olmayan sürümleri için geçmişte benzer uyarılar gösterdi; karanlık modla temalar gibi özelliklerin sistem etkinleştirilene kadar değiştirilmesini kısıtladı. Ancak Microsoft’un, yeni filigranla birlikte herhangi bir kısıtlaması yok gibi görünüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!