Windows 11’in Görev Yöneticisi’ni makyajladı

Windows 11’in Görev Yöneticisi’ni makyajladı
Windows 11’in Görev Yöneticisi’ni makyajladı hande erol

Bilgisayardaki işlemci, ekran kartı, arka planda çalışan işlemlerin sistem kaynaklarını ne kadar kullandığı gibi daha birçok bilgilerin görüntülenebilmesini sağlayan Görev Yöneticisi, Windows 11 işletim sisteminde değişikliğe uğruyor.

Microsoft’ta Program Yöneticisi olarak çalışan Claton Hendricks, YouTube’da yaptığı bir canlı yayında, Windows 11’in yeni Görev Yöneticisi’ni tanıttı. Performans, İşlemler gibi sekmelerde kaynak kullanımını gösteren sütunların artık bilgisayarınızın sistem teması ayarlarına göre renklendirileceğini açıkladı.

Şu anda Görev Yöneticisi’nde sütunlarda kullanılan vurgu rengi: turuncu (uygulamalarınızın sistem kaynağını kullanma yoğunluğuna göre rengin tonu değişebiliyor). Ancak turuncu, karanlık moddayken hoş bir görüntü sunmuyor. Bu kapsamda yapılan güncellemeyle kullanıcılar siyah ile uyumlu bir renk belirleyebilecekler.

Bu güncellemeyi de kapsayan yeni Windows 11 sürümünün sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. 22H2 olarak bilinen sürümü Microsoft, şu anda Dev ve Beta kanalları üzerinden Winows Insider programına kayıt olan kullanıcılarla test ediyor.

Sizler de erkenden deneyimlemek isterseniz, Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Insider Programı bölümünden Dev Channel kanalına katılarak Görev Yöneticisi’nin yeni sürümünü bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Ancak test aşaması hala devam ettiği için birtakım sorunlar yaşayabileceğinizi unutmayın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor