Windows'tan Android Uygulamaların Doğrudan Çalıştırılması Müjdesi

Windows'tan Android Uygulamaların Doğrudan Çalıştırılması Müjdesi

Windows'tan Android Uygulamaların Doğrudan Çalıştırılması Müjdesi
Windows'tan Android Uygulamaların Doğrudan Çalıştırılması Müjdesi Tugrul Demir
Bu içerik 866 kez okundu.

 

Windows ile alakalı bilgileri sızdırması ile ünlü olan Zac Bowden bu kez oldukça işe yarayacak ve kullanıcıların da beğenisini kazanacak bir yenilik müjdesi verdi. Windows 10 için uygulanması beklenen özellik sayesinde artık emülatör kullanımına gerek kalmadan Android uygulamaların tamamı çalışır duruma geliyor. Emülatör kullanımının artık tamamen yok olması bekleniyor.

Çalışma Şartları

Özelliğin üzerinde çalışıldığını duyuran Bowden konuyla alakalı net bilgi vermekten de kaçındı. 2021 yılında emülatör kullanımını devre dışı bırakan adapte etme özelliği ile Windows ve Android arasında aracı kalmayacağına kesin bir gözle bakılıyor. Özelliğin çalışma aşamasında olsa da sonlarına geldiği belirtiliyor. Detaylı bilgilerin gelmesinin yakın olduğu da kulislerde konuşulan bir başka detay olarak dikkat çekiyor.

Samsung Gibi

Samsung ve Microsoft arasında yapılan anlaşma ile gelen bir özellik olan bu durum tüm Andorid sistemlerde aktif hale getirilmeye çalışılıyor. Xiaomi veya Oppo olması halinde de aynı şekilde üçüncü bir aracı olmadan kullanılmasına izin verecek bir tasarım olduğundan bahsediliyor.

Mac Yerine Windows

Daha önce Samsung kullanıcıları haricinde diğer meraklıların bu özelliği kullanamaması bir takım satış sorunlarına neden oluyordu. Mac alınmasını sağlayan bu eksiklik artık yerini Android kullanımına izin veren Microsoft deneyimine yönlendirecek gibi duruyor. Bunun için çalışmaların kısa süre içinde tamamlanması ve piyasaya yansıtılması beklenmeye başlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!