Xbox geri adım attı

Xbox geri adım attı
Xbox geri adım attı hande erol
Bu içerik 497 kez okundu.

Microsoft Xbox uygulaması, ilk çıktığı günden beri kullanıcıları biraz uğraştırıyordu. Çünkü, Windows PC’lere mağazadan yüklediğiniz uygulamalar özel bir WindowsApps klasörüne yükleniyordu. Fakat gelen son güncellemeyle birlikte bu durum değişti.

Uzun bir sürenin ardından Microsoft, Xbox uygulamasında geri adım attı. Yeni güncellemeyle birlikte, Windows PC kullanan herkesin mağazadan indirdiği oyunları ve uygulamaları istediği klasöre yüklemesine olanak sağlıyor.

Atılan bu adımla birlikte Microsoft, yalnızca Xbox uygulaması özelinde değil, Windows PC’lere getirilen Android desteğine de atıfta bulunuyor. Fakat şu an için öncelik bilgisayarlardaki Game Pass oldu. Çünkü kullanıcılardan uzun bir süredir indirme konusunda olumsuz yönde geri bildirimler geliyordu.

Her ne kadar Xbox uygulaması çoğu ek depolama sürücülerini destekliyor olsa da oyunları WindowsApps dışında bir klasöre yükleyemiyor ve bilgisayar içinde de taşıyamıyorduk. Zaten harici bir disk kullanmayı istesek bile bu sefer de orada otomatik olarak açılan WindowsApps isimli bir klasör başımıza bela oluyordu.

Microsoft, bu güncellemeyi yükleyen kişilerin, oyunları yeniden yüklemesine gerek olmayacağını söylüyor. Bilgisayarınızda Xbox uygulaması içerisine girip, oyunlara sağ tık yapıp, yönet butonunu seçmeniz, ardından yeni yükleme ve oyun yönetimi seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!