Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Pro

Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Pro
Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Pro hande erol

Segway’in satın aldığı Ninebot tarafından üretilen Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Pro için önemli bir sızıntı ortaya çıktı. Buna göre merakla beklenen elektrikli scooter modelinin Avrupa’dan uygunluk sertifikası almayı başardı. European Declaration of Conformity Certification adlı bu belge modelin sadece Çin’e özgü olmayacağının da işareti. Avrupa ihtimali güçlenen modelin Türkiye’ye de gelme ihtimali var.Akıllı telefon pazarında önemli oyuncular arasında yer alan Xiaomi, elektrikli scooter pazarında ise zirveye oynuyor. Özellikle Çin’de önemli bir pazar payına sahip olan marka, Avrupa pazarında da var olma peşinde. Avrupa ise her elektrikli scooter modelinin kolayca yollara çıkmasına izin vermiyor.

Ortaya çıkan sızıntıya bakılırsa marka üç farklı modelle karşımıza çıkacak. Ne yazık ki bu belge modellerin teknik bilgilerini ortaya koyan detaylara sahip değil. Buna karşın belgede elektrikli scooter için görsel de yer alıyor.

Bu görsele bakılırsa geçmişte karşımıza çıkan Xiaomi scooter tasarımlarının da korunduğunu görüyoruz. Özellikler açısından ise elektrkli scooter 3 modelinden çok da öteye taşınması beklenmiyor. Ancak firmanın asıl yükseltmeyi Elektrikli Scooter 5 modelinde yapması beklentiler arasında.

Söz konusu belge İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Lehçe ve Fransızca dillerinde yayınlandı. Her ne kadar bu belgenin yayınlanması önemli olsa da her Avrupa ülkesinde elektrikli scooter için farklı yasalar mevcut. Örneğin Fransa’da elektrkli scooter modelleri için belirlenen azami hız 25 km ile sınırlı. Almanya ise bu sınırı 20 km olarak belirliyor. Bu anlamda Xiaomi’nin Avrupa pazarında her ülke için ayrı standratlara uyması gerekecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Girişimci Metin Akay İnanılmaz Değişimler programı ile gündemde
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor
Boris Volfman: Türk tarımı ihracatta rekora koşuyor