Yatırımcılar mutlu

Yatırımcılar mutlu
Yatırımcılar mutlu hande erol
Bu içerik 348 kez okundu.

Otomotiv devi Tesla, blockchain şirketi Blockstream ve Jack Dorsey’in ödeme firması Block, Bitcoin madenciliği için ortaklık kurduğunu açıkladı. Tesla’nın güneş enerjisi ve depolamasını kullanarak inşa edilen Bitcoin çiftliği, güneş ve pil enerjisiyle kripto dünyasında çığır açacak.

Block ve kripto firması Blockstream’den gelen son ortaklık, Tesla Solar tarafından geliştirilen güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi inşa edilmesini hedefliyor. Üç şirkettin 12 milyon dolarlık BTC adımı, kripto pazarını da hareketlendirdi.

Bitcoin 2022 konferasında konuşan Blockstream CEO’su Adam Back, 12 milyon dolarlık bir Bitcoin madencilik tesisi için Tesla ve Block ile çalışacaklarını söyledi. Yenilebilir çiftliğe, Tesla’nın 3,8 megavatlık güneş panelleri ve 12 megavatlık enerji depolama ürünü Megapack güç sağlayacak.

İlk olarak geçen yıl duyurulan güneş enerjili Bitcoin madenciliği tesisi, kripto para madenciliğinin yenilenebilir enerji yardımıyla yapılabileceğini gösterecek. Block’tan gelen basın açıklamasına göre tesis, yüzde 100 yenilenebilir enerji Bitcoin madenciliği için kanıt olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!