Zemin Üstü Tır Kantarı

Zemin Üstü Tır Kantarı
Zemin Üstü Tır Kantarı hande erol
Bu içerik 150 kez okundu.

Zemin Üstü Tır Kantarı

Zemin üstü tır kantarları 5 farklı bölümden oluşmaktadır. Bunlar şu şekildedir.

 • Çelik Platform.
 • Loadceller.
 • Tartı sistemi.
 • Bağlantı kutusu.
 • Monitör ve yazıcı

Çelik Platform

Tır kantarı çelik platformu 3 x 16 metre ebatında ve 80 tona kadar tartım yapabilmektedir. Platformun ana taşıyıcıları 300 lük özel imal edilmiş 6 adet kiriştir. Bu kirişler 10 mm kalınlığındaki sacın altına kaynatılmaktadır. Platformda A1 kalitede 10 mm kalınlığında sac kullanılmaktadır. Üst kaplama sacları yardımcı taşıyıcılara (paletlere) gaz altı kaynak ile birleştirilmiş durumdadır. Zemin üstü tır kantarının ölçme sistemi, tam elektronik ölçme sistemidir.

Baskül platformu üzerindeki yanal ve fren yüklerini minimuma indirecek olan özel olarak imal edilmiş olan aparatlar kullanılmıştır.

Çelik platform standartlara uygun malzemeler kullanılarak gerekli astar ve boya işlemleri yapılmış, tüm aksamları gerekli testlerden başarı ile geçmiş ve çalışır bir halde iken kullanıcısına teslim edilmektedir.

Loadcell Nasıl Bir Yük Hücresidir?

Bir diğer adı yük hücresi olan loadcell paslanmaz çelikten imal edilmiş ve son derece dayanıklıdır. Tam elektronik ölçme sisteminin sağlanabilmesi için 8 adet yük hücresi kullanılmıştır. Yük hücrelerinin her biri 30 ton yük kaldırma kapasitesine sahip olarak işlem gerçekleştirmektedir. Sistemde kullanılan yük hücreleri her türlü ortamda ve her türlü hava şartında çalışmak üzere imal edilmiştir.

Bant Kantar internet sitesinden temin edilen yük hücreleri korozyonlu ortamlarda dahi paslanmaz yapısı ile son derece sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır. -30 ila +70 derece arasında çalışma kapasitesi ile oldukça pratik ve hatasız ölçüm yapılmasına olanak sağlar.

Tartı Sistemi Özellikleri

Tartı sistemi genel özellikleri şu şekildedir;

 • Tartı sistemi endüstriyel kullanıma uygun olarak tasarlanmış ve CE belgelidir.
 • Tartı sisteminin kullanım dili Türkçe’dir. Kullanımı oldukça pratiktir.
 • Çalışma sıcaklığı -10 ila +40 derece arasında değişmektedir.
 • Binlerce tartım sonucunu hafızasında tutabilmektedir.
 • Kullanım açısından son derece güvenlidir.
 • İstenilen tüm raporları kullanıcısına sunabilmektedir.
 • Tüm ayarları ve kalibrasyon işlemleri elektronik ortamda tuşlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.
 • Tartım esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yükün stabil olmasıdır.

Bağlantı Kutusu

Sistemde yer alan 8 adet yük hücresinden gelen kablolar tek bir merkezde toplandıktan sonra tek bir kablo aracılığı ile tartı göstergesine gitmektedir.

Monitör ve Yazıcı

Sistemde kullanılmakta olan malzemelerin tamamı en son teknoloji ürünleridir. Sistemde yer alan Monitör ve yazıcılar da yanı paralelde son teknolojik ürünler olarak sistem üzerinde yer almaktadırlar.

Zemin üstü tır kantarları fiyatları sistemin taşıma kapasitesi ve kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Bant Kantar internet sitesi üzerinden tır kantarları hakkında ve bu ürünlerin fiyatları hakkında bilgi alınabilmektedir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi