Güvenliğimiz Artık Pornhub'tan Soruluyor Olacak

Dünya üzerindeki en büyük cinsel içerik yayıncılarından biri olan PornHub artık güvenlik işine de el atacak gibi görünmekte.

Güvenliğimiz Artık Pornhub'tan Soruluyor Olacak
Güvenliğimiz Artık Pornhub'tan Soruluyor Olacak Mahmut Şahan
Bu içerik 1836 kez okundu.

Dünya üzerindeki en büyük cinsel içerik yayıncılarından biri olan PornHub artık güvenlik işine  de el atacak gibi görünmekte. Eğerki bugüne kadarki süre içerisinde Mindgeek isminde bir firmanın adını duymadıysanız, gelecek seneler içerisinde çok fazla işiteceksiniz. Dünya üzerindeki en güçlü firmalarından biri şeklinde kabul edilmekte olan Mindgeek, aynı zaman içerisinde dev cinsel içerik yayınlarını da içinde bulundurmakta.

Yetiştin içerikleri ile birlikte ön plana çıkmış olan holding, gelecek dönemde  ise internet güvenliği sağlamakla yükümlü durumda olacak. 2017 senesinin başlarında ortaya çıkmış olan Kovter adlı yazılım ve daha pek çok zararlı yazılım, milyonlarca sayıdaki insanın ücretsiz bir şekilde içerik tüketmiş olduğu bu platformlarda büyük problemlere de yol açmakta.

İşte  aslında Mindgeek bu açıdan devreye girecek ve de insanların cinsel içerikler ile, internet kullanıcıları arasında yer alan en önemli köprüyü oluşturuyor olacak. Elbette ki bu güvenlik sistemi yalnızca içerik güvenliği amacıyla sağlanmayacak. Firma aynı zaman içerisinde, 18 yaşından küçük durumda bulunanların içeriklere ulaşmasını engelleme konusunda da başrolü oynuyor olacak.

Yani tasarlanmış olan bir yazılımın sayesinde söz konusu siteler içerisinde Yaş Doğrulama Hesaplayıcısı yer alacak. Bunun sayesinde yaşınızı doğrulayamadığınız anca, hiçbir biçimde içeriklere ulaşamıyor olacaksınız.

Bunun dışında ise cinsel içeriğe sahip sitelerin paylaşımları üstünde de tam denetim sağlanmış olacak. Herkesin video yükleyebilmekte olduğu bu platformlar içinde artık aynı YouTube gibi telif sistemi getirilmiş olacak. Resmi kanallar üstünden sağlanmakta olan içerikler başkalarının tarafından tekrardan yüklenemeyecek. Şimdilik ise İngiltere için geçerli durumda bulunacak olan bu sistemin kısa bir zaman içinde bütün dünyaya yayılması beklenmekte.

pornhub güvenlik mindgeek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi