Türkiye'nin İnsansız Hava Aracı Filosunu Büyütmekte Olduğu Açıklandı

Drone ile insansız hava aracı artık hobi ve iş maksatlı kullanımıyla beraber son senelerin en fazla konuşulan teknolojik cihazlarından bir tanesi durumuna geldi.

Türkiye'nin İnsansız Hava Aracı Filosunu Büyütmekte Olduğu Açıklandı
Türkiye'nin İnsansız Hava Aracı Filosunu Büyütmekte Olduğu Açıklandı
Bu içerik 3795 kez okundu.

Drone ile insansız hava aracı artık hobi ve iş maksatlı kullanımıyla beraber son senelerin en fazla konuşulan teknolojik cihazlarından bir tanesi durumuna geldi. Bu  bahsi geçen cihazlar ülkelerin güvenlik güçleri tarafından da çok yoğun bir biçimde kullanılmakta.

Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tarafından drone ve e insansız hava araçlarının yoğun bir biçimde kullanılmakta olduğunu da daha öncesinde sizlerle paylaştığımız haberler esnasında sık bir şekilde dile getirdik.

Bunun yanında İçişleri Bakanı görevindeki Süleyman Soylu’nun polis teşkilatı içerisinde 2 tane silahlı insansız hava aracı yer aldığını açıklamasından sonra, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bu konu ile ilgili olarak dünya üzerinde bir ilke imza atmış olduğu da öğrenildi.

İHA’ların sağlamış olduğu katkıları göz önünde bulundurmakta olan İçişleri Bakanlığı’nın, güvenlik güçlerini yeni araçlar ile donatma kararı almış bulunduğu da açıklandı. Bunun dahilinde emniyet, jandarma ile sahil güvenlik envanterine katılacak olması üstüne 59 tane insansız hava aracı ve de 450 tane drone alımı gerçekleştirilmiş olacak.


İnsansız  olan hava araçlarının 39 tanesinin silahlı, 15 tanesinin ise silahsız olacağı belirtilir iken, filoya 5 tane insanlı keşif uçağı dahil edilecek olduğu öğrenildi. Hali hazır bir şekilde kolluk kuvvetlerinde yer alan 23 tane İHA ve de 1161 tane  drone ile toplam olarka 14.000 saat uçuş yapılmakta olduğu açıklandı.

drone iha siha
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 aylık suyu kaldı
3 aylık suyu kaldı
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!
Türk iş adamı Murat Türel’den dev yatırım!