OnePlus 5 Modeli İçin Yüz Tanıması Özelliği Geleceği Açıklandı

OnePlus 5T modelinin en önemli özelliklerinden bir tanesi olan yüz tanıması OnePlus 5 modelinede geliyor. Android Oreo isimli güncellemesi ile beraber bu özellik aktif bir duruma gelmiş olacak.

OnePlus 5 Modeli İçin Yüz Tanıması Özelliği Geleceği Açıklandı
OnePlus 5 Modeli İçin Yüz Tanıması Özelliği Geleceği Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 2203 kez okundu.

OnePlus 5T modelinin en önemli özelliklerinden bir tanesi olan yüz tanıması OnePlus 5 modelinede geliyor. Android Oreo  isimli güncellemesi ile  beraber bu özellik aktif bir duruma gelmiş olacak.

Android Oreo modeli ile beraber OnePlus 5T modelinin en önemli bir özelliği OnePlus 5 modelinin sahipleri için sunulmuş olacak. Android Oreo isimli güncellemesinden alınmış olan bir görsel yüz tanıması özelliğinin OnePlus şirketinin bir önceki amiral gemisi içerisinde kullanılabilecek olduğunu da gösteriyor.

Görselden ise bu özelliğin OnePlus 5T modeli ile aynı fonksiyonlara sahip bulunduğu açık bir şekilde görülüyor. Face Unlock ismi verilmiş olan bu kilit açması sistemi iPhone X  modelinde yer alan Face ID özelliğine göre fazlasıyla hızlı çalışmakta. Lakin söz konusu güvenlik olduktan sonra Face Unlock’un kullanılması çok fazla tavsiye edilmemekte.

Face Unlock özelliği düşük ışıklı ortamlar içerisinde hiç bir şekilde güven vermemekte. Bu nedenler parmak izi okuyucu özelliği şimdilik yüz tanımaya göre çok daha güvenli bir durumda . Face Unlock özelliğinin OnePlus 5 modelinde nasıl çalışmakta olduğunu görmek amacıyla gelecek haftayı beklemek gerekli. Android Oreo isimli işletim sisteminin gelecek hafta sunulacak olması ile beraber kullanıcılar yüz tanıma özelliğini kullanmaya başlamış bir durumda olacak.

oneplus oneplus 5 oneplus 5t
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi