Facebook Bir Rekoru Daha Kırmayı Başardı

Mark Zuckerberg, Facebook şirketinin ulaşmış olduğu en son kullanıcı sayısını da, işte bu şekilde duyurdu!

Facebook Bir Rekoru Daha Kırmayı Başardı
Facebook Bir Rekoru Daha Kırmayı Başardı Mahmut Şahan
Bu içerik 448 kez okundu.

Mark Zuckerberg, Facebook şirketinin ulaşmış olduğu en son kullanıcı sayısını da, işte bu şekilde duyurdu!

Facebook şirketi, çok büyük bir kilometre taşına ulaşmış olduğunu açıkladı. Artık Facebook üzerinde 2 milyar  tane aylık kullanıcı mevcut. Sosyal olan ağ, 2 milyar sınırına da zaten fazlası ile yakın durumdaydır ve  de şimdi CEO görevindeki Mark Zuckerberg resmi olan bir Facebook yazısı içerisinde 2 milyara ulaşılmış olduğunu açıkladı.

Yazı içerisinde geçenlerden bazı bölümler ise; ''Bu sabah itibari ile, Facebook topluluğu resmi bir şekilde 2 milyar  tane insandan oluşmakta! Dünyayı bağlayabilme konusunda ilerlemekteyiz ve şimdi hadi beraber dünyayı daha yakın bir duruma getirelim. Bu yolculuk içerisinde sizinle beraber olmak onur vericidir.''

Birazcık karşılaştırma yaparsak... Bütün dünyanın nüfusu tam olarak 7.3 milyar. Twitter'da 313 milyon tane aylık kullanıcı mevcut, Facebook şirketinin sahibi olduğu Instagram platformunun ise aylık 700 milyon tane kullanıcısı bulunuyor. Öteki bir Facebook ürününden olan WhatsApp'ta da 1 milyar tane kullanıcıya var.

Eğerki 1927 senesinde yaşıyor olsa idik, dünya nüfusunun hepsinin Facebook hesabı olurdu.

Facebook 2004 senesi içerisinde başlamıştı ve de o zamandan bu zamana kadar yalnızca sosyal ağ olarak değil, değişik ürünlerle de sürekli karşımızdaydı. Oculus Rift isimli sanal gerçeklik başlığı ve de öteki internet bağlılığı projeleri ise bütün bunlara dahil.

Zuckerberg'e göre ise Facebook sadece insanların bağlanmalarını sağlamakta olan bir platformda değil, aynı zaman içerisinde insanların ilgilenmekte oldukları şeylerin etrafında bir araya gelebilmelerine aracı olan özel bir platform.

Zuckerberg ayrıca, 2030 senesine kadar 5 milyar tane kullanıcıya ulaşmayı hedeflemekte. İnternete bağlı 
 olan dünyanın büyük bir kısmının zaten Facebook sitesinden haberinin olduğu düşünüldüğünde, şu anki kullanıcı sayılarının çoğaltılabilmesi için Facebook'un hızlı bir şekilde internetsiz ve de uzak yerler için internet ve de altyapı sağlayabilmesi gerektiğini dülünmekteyiz.

 

 

mark zuckerberg facebook twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi