G Suite Ailesine App Maker Eklendi

Google Cloud’da bulunan  G Suite ailesine Google’ın App Maker’ı da eklendi. App Maker, iş odaklı uygulamalar için hızlı uygulama geliştirme olanakları sağlayan düşük bir kod aracı.

Düşük kodlu geliştirme araçları şirketlerin, çok fazla programlama deneyimine gerek kalmadan da uygulamalar yaratması ve kullanıma sunmasına olanak tanıyor. Diğer bir teknoloji devi olan Microsoft da benzer bir çözümü PowerApps’la sunuyor. Google’ın aracı olan App Maker’ın G Suite’e dahil olmasıyla birlikte firmalar artık Gmail, Calendar, Drive, Maps ve diğer G Suite hizmetleriyle entegre olan web uygulamaları oluşturabilecekler. Bir “sürükle ve bırak” düzenleyicisi içeren App Maker’da ayrıca “işaret et ve tıkla” (point-and-click) veri modelleyicisi ve bir script (betik) editörü de yer alıyor. G Suite de bu uygulamaları içerdiği ve dolayısıyla benzer bir yapıyla kullanılacağı için, kullanıcılar bunun ardında yatan karmaşık teknolojiye kafa yormak zorunda kalmadan ölçeklenebilir, yüksek performanslı uygulamalara sahip olacaklar.

App Maker’dan yararlanmak isteyen firmaların, platformun erken erişim programından yararlanabilmeleri için G Suite’in web sitesinde bir hesap açmaları gerektiğini de ekleyelim.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı