Hacker'lar Dallas'ta Sirenleri Hackledi!

Günümüzde hackerlar pek çok eyleme imza atıyor. Son olarak hackerlar Dallas'ta sirenleri hackledi!

Hacker'lar Dallas'ta Sirenleri Hackledi!
Hacker'lar Dallas'ta Sirenleri Hackledi! Burak AYDIN
Bu içerik 718 kez okundu.

Amerika'nın Texas eyaletinde bulunan Dallas'ta yaşayan insanlar kısa bir süre önce garip bir olaya tanık oldu. Cuma günü saat 23:45'te şehirde bulunan 156 sirenden yapılan bir anonsla Dallas yankılandı.

156 sirenden yapılan anonsa göre vatandaşlar kasırga için uyarıldı ancak yapılan bu uyarıyı dikkate alan vatandaşlar sonrasında böyle bir olayla karşılaşmadı.

Yapılan bu anons şehirde tüm sirenlerden eş zamanlı yapılınca şehirde ufak bir panik yaşandı. Ancak sonrasında bu anonsun hackerlar tarafından yapıldığı ve polis böyle bir fırtınanın olmadığını açıkladı.

dallas-fırtına

Yetkililer bunun bir saldırı olduğunu açıkladılar ancak olayı güçlükle kontrol altına alabildiler. Yetkililer 23:45'te başlayan bu anonsları ancak 2 saat sonra saat 01:20'de susturabildi.

Konuyla ilgili olarak belediye başkanı Mike Rawlings " Düzenlenen bu saldırının şehrin acil durum bildirim sistemini hedef aldığını" açıkladı. Konuyla ilgili olarak gereken soruşturmanın açıldığını ve sorumluların kısa bir süre içerisinde tespit edileceğini belirtti.

dallas siren hacker fırtına
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi