MAPFRE Vakfı, Çocuklara Trafik Kurallarını Denizde Anlattı

MAPFRE Vakfı’nın 2016 yılında hayata geçirdiği, “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı çocuk oyunu, hem çocuklara hem de büyüklere trafik kurallarını eğlenceli bir şekilde öğretirken bir yandan da farkındalık kazandırıyor. Oyun, 24-28 Ağustos tarihleri arasında İDO’nun Yenikapı-Bandırma seferlerinde çocuklarla buluştu.

MAPFRE Vakfı, Çocuklara Trafik Kurallarını  Denizde Anlattı
MAPFRE Vakfı, Çocuklara Trafik Kurallarını  Denizde Anlattı Nehir Karakoçak
Bu içerik 807 kez okundu.

1975 yılından bu yana faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde toplumsal gelişim, sağlık, kültür, yol güvenliği gibi konularda farkındalık yaratmak ve topluma fayda sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projeleri yürüten MAPFRE Vakfı, “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı tiyatro oyunuyla trafik kuralları hakkında çocukları bilinçlendiriyor.

Sahneye koyduğu çocuk oyunlarıyla tanınan Tiyatro Alkış tarafından MAPFRE Vakfı için özel olarak yazılan “Bıdık ile Köpük Trafikte”, 24-28 Ağustos tarihleri arasında İDO’nun Yenikapı– Bandırma seferlerinde oynandı. Türkiye’nin trafik sorunlarına dikkat çekmek için kaleme alınan ve trafik kurallarını eğlendirerek öğretmeyi hedefleyen “Bıdık ile Köpük Trafikte”, bugüne dek İDO feribotlarında sekiz kez sahnelenerek, 510 çocuğa ve ortalama 420 ebeveyne ulaştı.

 

“Çocukları trafik kurallarına uymaya teşvik ediyoruz”

2016 yılından itibaren hedef kitlesini gençlerden çocuklara döndüren MAPFRE Vakfı’nın Türkiye Sorumlusu Necla Aksoy konuyla ilgili olarak; MAPFRE Vakfı olarak hayata geçirdiğimiz projelerle topluma önemli bir fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Çocuk tiyatrosu alanında son derece deneyimli olan Tiyatro Alkış’ın Vakfımız için hazırladığı bu oyun ile geleceğin şoförlerine trafik kurallarının önemini anlatırken arkadaşlık, sevgi, saygı gibi kavramların da altını çiziyoruz. İlk gösterimini 2016 yılının Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz “Bıdık ile Köpük Trafikte” tiyatro oyunumuz, çocukların yoğun ilgisiyle karşılandı. Oyunumuzla, aileleri de bilinçlendirdik ve onları trafik kurallarına uymaya teşvik ettik. Çocuk oyunumuzu tiyatro salonlarına taşıyarak hem daha fazla çocuğun trafik kuralları ile ilgili bilgi sahibi olmasını sağlayacak hem de tiyatroya gitme alışkanlığı kazanmalarına katkıda bulunacağız” dedi.

 

“Yüzlerce çocuğa ulaştık”

Projeyle geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yüzlerce çocuğa ulaştıklarının altını çizen İDO Kurumsal İletişim Müdürü Hande Ergünlü; İDO olarak, misafirlerimizin yalnızca denizde değil; tüm yolculuklarında yanlarında olmayı amaçlıyoruz. Trafik güvenliğini deniz yolculuğunda anlatmanın çok daha akılda kalıcı olduğu inancıyla bu yıl da geçen seneki gibi tiyatro sahnesi olarak feribotumuzu kullandık. Umarım ‘Bıdık ile Köpük Trafikte’ oyunu, çocuklarımız kadar yetişkin misafirlerimiz için de keyifli, eğlenceli ve öğretici bir oyun olmuştur.’ şeklinde konuştu.

 

Geçen yıl 1milyondan fazla kaza gerçekleşti

Trafik Hizmetleri Başkanlığı verilerine göre 2016 yılında toplam 1 milyon 182 bin 491 kaza gerçekleştii ve bu kazalarda 7300 kişinin hayatını kaybetti. 2017 yılının ilk yarısında gerçekleşen 18 bin.482 kazada ise bin 939 kişinin hayatını kaybetti ve 168 bin988 kişinin yaralandı. MAPFRE Vakfı, yılın geri kalan döneminde daha fazla kazanın yaşanmaması için trafik konusundaki bilinci artırmayı amaçladığı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi