WhatsApp İçin Mesaj Silme Konusunda Yeni Bir Özellik

WhatsApp platformu için her geçtiğimiz gün dikkat çekmekte olan bir yenilik duyurusu da yapılmaya devam etmekte.

WhatsApp İçin Mesaj Silme Konusunda Yeni Bir Özellik
WhatsApp İçin Mesaj Silme Konusunda Yeni Bir Özellik Mahmut Şahan
Bu içerik 1320 kez okundu.

WhatsApp platformu için her geçtiğimiz gün dikkat çekmekte olan bir yenilik duyurusu da  yapılmaya devam etmekte. Kısa bir zaman önce konum takibi ile ilgili özelliğini kullanıma sunmuş olan firma, şimdi ise dikkat çekmekte olan bir yeniliği de sundu. WhatsApp platformu mesaj silme özelliği tamamen aktif bir duruma getirilmiş oldu

Bir zamandan beri gündemde bulunan ve atmış olduğunuz mesajı hem kendi telefonunuz içerisinde hem ise karşı taraftan silebilmenizi sağlayacak olduğu belirtilen WhatsApp bütün  herkesten mesaj silme ile ilgili  özelliği de artık aktif. Bu özelliğin sayesinde konuşma penceresi içerisinde silmiş olduğunuz bir içeriği karşı kısımdan  da silebiliyor olacaksınız.

Bu sistem ise geriye dönük mesajların yerine, yanlışlık ile atılmış olan mesajların geri çekilmesini sağlamış olacak. Android ile birlikte iOS ve de Windows Phone sürümlerinde başlatılmış olan bu özellik, 7 dakika zaman içinde atılmış olan mesajları 2 kısımdan da silmenizi sağlamış olacak.

Bu özellik şu an içerisinde çok kısıtlı bir kullanıcı grubunda kullanımda. Genel dağıtımı amacıyla da bir zaman daha beklemek mecburiyetindeyiz. Atmış olduğunuz bir mesajdan pişman olduysanız veyahut yanlış bir yere yazmışsanız, bu mesajı  tam 7 dakika içerisinde geri çekebiliyor olacaksınız. Mesajı geri çekmiş olduğunuzda ise o satırın yerine; ''bu mesaj silindi'' şeklinde bir uyarı gelmiş olacak. Geri alınmış olan ve silinen bu mesajlar ise, mesajlaşma yedeğinin alınmış olduğu dosyadan da silinmiş olacak.

WhatsApp platformunun Delete for Everyone şeklinde isimlendirmiş olduğu bu özellik, içinde alıntı bulunan mesajlarda ve de toplu duyuru mesajlarında çalışmıyor olacak. Grup konuşmalar ve de tekil konuşma pencereleri içerisinde, mesaj ile birlikte gif,  video, fotoğraf, ses ve de konum gibi içeriklerin hepsini 7 dakika içinde geriye çekip iki kısımdan da silebiliyor olacaksınız.

whatsapp mesaj silme yeni ozellik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi