Yaani İsimli Yerli Arama Motoru Resmen Duyuruldu

Yerli olan arama motoru gerçekleşen basın toplantısı ile birlikte Turkcell şirketinin tarafından resmen duyuruldu. Türkiye’nin en kapsamlı ve çok fonksiyonel ilk Türk arama motoru olarak öne çıkacak olan Yaani, kullanıcılara öteki arama motorlarına rakip olabilecek bir performans vaat etmekte.

Yaani İsimli Yerli Arama Motoru Resmen Duyuruldu
Yaani İsimli Yerli Arama Motoru Resmen Duyuruldu Mahmut Şahan
Bu içerik 1049 kez okundu.

Yerli  olan arama motoru gerçekleşen basın toplantısı ile birlikte Turkcell şirketinin tarafından resmen duyuruldu. Türkiye’nin en kapsamlı ve çok fonksiyonel ilk Türk arama motoru olarak öne çıkacak olan Yaani, kullanıcılara öteki arama motorlarına rakip olabilecek bir performans vaat etmekte.

Basın toplantısı esnasında özellikle logosu sayesinde dikkatleri çeken arama motoru bu toplantıya katılmış olan gazeteciler tarafından da çok büyük bir beğeni ile karşılandı. Ülkemizin internet ortamında yer alan en büyük eksiklerinden bir tanesi olan, uzun devam eden çalışmalara ve de denemelere karşın bir türlü stabil bir  şekilde hizmet alamamış olduğumuz arama motoru problemine bu şekilde bir çözüm gelmiş bulundu.

Hatırlıyorsanız geçmiş olduğumuz sene Turkcell şirketinin arama motoru  ile ilgili çalışmaları başlamıştı. Rusya’nın en ünlü arama motoru markalarından Yandex ile bir işbirliğine gitmiş olan firma, Türk arama motoru amacı ile bir seneden daha uzun bir zamandır testler gerçekleştiriyor.

Gerçekleşen basın toplantısından sadece saatler öncesinde Twitter üstünde hesabı oluşturulmuş bulunan yerli arama motoru, ilk  olan tweet’ini de kısa bir zaman önce attı.

Google şirketine karşı uzun  bir zamandır agresif durumda olan Yandex şirketi, Türkiye’de yer alan pazar payını çoğaltabilmek amacı ile Turkcell  şirketi ile çalışmanın fazlası ile avantajlı  bir durumda olduğunu daha önceden de açıklamıştı. Şimdi ise bu 2 dev firmanın ilk meyvesi de tamamen ortaya çıkmış oldu.

yaani turkcell yerli arama motoru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi