Apple Eski MacBook Ve iPhone Modellerine Servis Desteği Vermeyecek!

Teknoloji devi Apple kullanıcıların yeni Apple ürünleri almaları adına eski ürünlerinin servis desteğini kesiyordu. Apple şimdi de servis desteğini kestiği Apple ürünlerine yenilerini ekledi.

Apple Eski MacBook Ve iPhone Modellerine Servis Desteği Vermeyecek!
Apple Eski MacBook Ve iPhone Modellerine Servis Desteği Vermeyecek! Burak AYDIN
Bu içerik 1136 kez okundu.

Apple artık eskimiş ve kullanıcı sayısı düşen MacBook Air, MacBook Pro, AirPort Express ve çeşitli iPhone modellerinin artık 30 Haziran itibaren servis kapsamında olmayacağını açıkladı.

Apple'ın bu açıklamasıyla birlikte 2011 yılında geliştirilmiş olan 11 inç, 12 inç, 15 inç ve 17 inç boyutlarına sahip MacBook Air modelleriyle birlikte 2009 yılında geliştirilmiş olan 15 inç ve 17 inç ekran boyutlarına sahip MacBook Pro modelleri artık Apple tarafından tamir edilmeyecek.

Apple bu ürünlerinin yanında 16 GB ve 32 GB'lık depolama alanına sahip iPhone 3GS modellerine ve Apple'ın 2008 yılında satışa sunduğu 1. nesil AirPort Express modelleri de Apple tarafından tamir edilemeyecek.

apple-destek

Apple'ın yeni ürünlerinin kullanıcılar tarafından satın alınması için böyle bir yola başvurduğu herkes tarafından biliniyor. Hali hazırda Apple kullanıcılarının Apple ürünlerine olan bağlılığı düşünüldüğünde Apple'ın bu hamlesi Apple kullanıcıları tarafından da normal karşılanıyor. Apple'ın artık destek vermeyeceği Apple ürünlerine sahip olan kullanıcıların artık ürünlerini tamir ettirmeleri için Apple haricinde bir yer bulmaları gerekiyor. 

apple iphone 3gs macbook pro macbook air
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi