Apple iPhone 8 Modelinde Kullanıcı İsteklerini Dikkate Alacak

Apple cihazlarını kullanan kullanıcıların firmaya en büyük eleştirilerinin nedeni belki de kablosuz şarj özelliğidir. Apple, kullanıcıların bu eleştirilerine kulak asmadı, iPhone 8 ile birlikte bu özellik cihazda yer alacak.

Bir önceki iPhone 8 ile ilgili haberimizde modelin OLED 5.8 inç ekran boyutu ile kullanıcılara sunulacağını belirtmiştik. Apple’ın bu modelinde ek olarak kullanıcıların çok istediği farklı bir özelliğe daha yer vereceği konuşuluyor.

Cupertino merkezli Apple, çıkan söylentilere göre iPhone 7S modelini tanıtmadan iPhone 8 modelini çıkaracak gibi duruyor. Bununla birlikte iPhone 7 modelinde beklenen yenilikleri göremeyen kullanıcılar büyük hayal kırıklığı yaşamıştı. Yapılan eleştiriler firma kanadından da kabul edildi. Apple’ın 10.yılına özel üretilecek olan iPhone 8 modelinde son teknoloji ile birlikte birçok yenilik görülecek.

iPhone 8 İle Uzaktan Şarj İmkanı

Apple’ın üzerinde durduğu en büyük yeniliklerin başında uzaktan kablosuz şarj özelliği geliyor. Sızdırılan bilgilere göre iPhone 8, tam 3.5 metre uzaklıktan kablosuz şarj edilebilme özelliğini alacak.

Daha önce sızdırılan haberlere göre Apple fabrikası Foxconn‘un kablosuz şarj modülleri üzerinde çalıştığı duyurulmuştu. Gelecek olan uzaktan şarj özelliği için prize takılacak olan modül ile birlikte cihaz 3-4 metre uzakta olduğu zaman bile şarj edilebilecek. Bununla birlikte bu mesafenin arttırılabileceği de gelen bilgiler arasında.

iPhone kullanıcıları için merakla beklenilen bu özellik eğer iPhone 8 modeli ile birlikte sunulursa alanında ilk olmayı da başaracak. Apple tarafından Energous firmasına hazırlatılan bu teknoloji şimdilik firmanın en büyük kozu durumunda.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı