Artık Oyunlar Türkçe Mi Olacak?

Biz Türk asıllı oyuncular olarak çok uzun senelerden beri hasret kalmış olduğumuz -kendi dilimizde bir oyun oynayabilme- hasretine en son zamanlar içerisinde son vermiş gibi görünmekteyiz.

Artık Oyunlar Türkçe Mi Olacak?
Artık Oyunlar Türkçe Mi Olacak? Mahmut Şahan
Bu içerik 1014 kez okundu.

Biz Türk  asıllı oyuncular olarak  çok uzun senelerden beri hasret kalmış olduğumuz -kendi dilimizde bir oyun oynayabilme- hasretine en son zamanlar içerisinde son vermiş gibi görünmekteyiz. Artık pek çok dağıtıcı şirket en önemli durumdaki yapımlarını Türkçe bir metin, ve hatta dublaj seçenekleri ile ülkemizde piyasaya sunmaya başlamış oldu.

Elbetteki ülkemiz içerisinde yer alan oyuncuların en sevmiş olduğu firmalardan bir tanesi de Rockstar Games isimli oyun şirketidir. Uzun senelerden beri çok büyük başarılar yakalamayı başaran oyunlara imza atmış durumdaki Rockstar Games şirketinin Türkiye dağıtımcısı ise el değiştirdi. Daha doğrusu da  2K’in ülkemizde yer alan PlayStation formlarında bulunan satışlarını PlayStation Türkiye şirketi üstlenmiş oldu.

PlayStation Türkiye şirketi ise Türkçe oyunlar için fazlası ile önemli bir konumda yer alıyor. Uncharted 3 isimli oyun ile başlatmış oldukları bu büyük gelenek, Horizon: Zero Dawn  isimli oyunun dışında pek fazla  sekteye uğramadı. Şimdi ise dünya üzerindeki en büyük oyun yapımcılarından bir tanesinin dağıtımcılığını yapıyor olacaklar.

Bütün bu durumlar bir araya gelmiş olduğunda ise Rockstar  Games şirketinin tarafında ilk defa Türkçe dili veyahut türkçe dublaja sahip oyunları görmeye başlama gibi bir ihtimalimiz de açık bir şekilde bulunmuş oluyor.

rockstar games gta 6 türkçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi