Commodore 64 İçin Mini Bir Sürüm Geleceği Açıklandı

Bütün zamanların en fazla satmayı başaran kişisel bilgisayar modelinin olma başarısı göstermiş olan Commodore 64 (C64), seneler sonra mini bir sürüm ile karşımıza çıkmak için hazırlanıyor.

Commodore 64 İçin Mini Bir Sürüm Geleceği Açıklandı
Commodore 64 İçin Mini Bir Sürüm Geleceği Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 826 kez okundu.

Bütün zamanların en fazla satmayı başaran kişisel bilgisayar modelinin olma başarısı göstermiş olan Commodore 64 (C64), seneler sonra mini bir sürüm ile karşımıza çıkmak için hazırlanıyor. Retro Games şirketinin tarafından piyasaya sürüleceği açıklanmış olan bu ürün, 1982 senesindeki orijinal ürünü olan  C64 Mini ismi ile günümüze gelmiş olacak.

Orijinalinin hemen hemen yarı boyutlarında üretilecek olan C64 Mini, 64 ön yüklemeli oyunu da birlikte sunacak. Bu oyunların arasında California Games ile birlikte Speedball 2: Brutal Deluxe ve de Paradroid gibi Commodore platformunun oyuncularının hatırlayacak olduğu isimler yer almakta. 

Kutusu içerisinden kablolu joystick ve de  şarj kablosu çıkacak  olan ürünü Televizyonunuza HDMI portu üstünden bağlayabilmiş olacaksınız. Ek bir şekilde herhangi standart PC USB'nin klavyesini kullanma imkanına da sahip durumda olacaksınız. Tıpatıp aynı oyun işlevleri ve  de CRT, harika piksel ve de  tarama emülasyonu gibi çeşitli filtreleme seçenekleri de oyun konsolu içerisinde aynen yer almakta. Ürünün firmware için yazılımı güncellemeleri ise USB flaş sürücüyle gerçekleştirilebiliyor olacak.


2018 senesinin başlarında satışına çıkartılacak olması planlanan  bu ürünün fiyatı da tam olarak 70 dolar civarında olacak. Öte yandan Retro Games şirketi, 2018 senesinin sonlarında tam boyda bir C64 sunacak olduklarının müjdesini de vermiş bir halde.

retro games commodore 64 c64
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi