Google Play Music Uygulaması Samsung Cihazların Ana Müzik Uygulaması Oluyor

Akıllı cihaz devi Samsung ve bugüne kadar yaptığı en büyük satın alma işlemlerinden biri ile Android’i bünyesine katan Google; yepyeni bir anlaşmayı geçtiğimiz saatlerde imzaladı. Anlaşma, yeni cihazlar ve müzik uygulamaları hakkında.

Google Play Music Uygulaması Samsung Cihazların Ana Müzik Uygulaması Oluyor
Google Play Music Uygulaması Samsung Cihazların Ana Müzik Uygulaması Oluyor Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 948 kez okundu.

Google, çevrimiçi müzik uygulamaları kapsamında da söz sahibi olmak istediğini geçtiğimiz yıllarda, Google Play Music adlı uygulaması ile göstermişti. Bu sektörün en büyük üyelerinden Spotify, Deezer ve Apple Music ise günümüzde Google Play Music’e tabiri caizse toz yutturuyorlar. Aslına bakılırsa oldukça geniş bir arşivi bulunan Google Play Music’in sadece tanınmaya ihtiyacı var ve tam olarak bunu düşünen Google ekibi; Samsung ile yepyeni bir anlaşmaya vardı.

Yeni anlaşmaya göre, Samsung’un iki yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve S8 Plus cihazlarının varsayılan müzik oynatıcısı Google Play Music oldu. Siz de, bu iki cihazdan birine sahipseniz, bundan sonra Google Play Music aracılığı ile dinleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Elbette, Google Play Music’e bağlı kalmak istemezseniz, Android’in diğer çevrimiçi müzik dinleme servislerinden de yararlanabiliyorsunuz ancak bu anlaşma ile Google Play Music’in en azından yeni cihazlarda görünürlüğünün artacağı aşikar.

Google, sizce bu anlaşma ile birlikte Google Play Music servisini olabildiğince duyurabilecek mi?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi