iPhone 8 Modelinin Fiyatı Adeta Cepleri Yakacak

iPhone 8 modeli ile ilgili daha yeni bilgilerde gelmeye devam etmekte.

iPhone 8 Modelinin Fiyatı Adeta Cepleri Yakacak
iPhone 8 Modelinin Fiyatı Adeta Cepleri Yakacak Mahmut Şahan
Bu içerik 821 kez okundu.

iPhone 8  modeli ile ilgili daha yeni bilgilerde gelmeye devam etmekte. 

Apple'ın merakla beklenen akıllı telefonu iPhone 8 ve iPhone 7 yan yana görüntülendi. Peki iPhone 8'in fiyatı ne kadar olacak? İşte iPhone 8 hakkında gelen son bilgiler...

Apple'ın üç yeni iPhone modelini tanıtacağı Eylül ayına yaklaştıkça sızıntılar peş peşe gelmeye devam ediyor.  Foxcon fabrikasından da sızıntılar dahil olmak üzere, iPhone 8'in nasıl görüneceğine ilişkin birçok görüntü ve bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz. Çin'den sızdırılan görüntüler, iPhone 8 prototipi ile iPhone 7’yi yan yana gösteriyor. Son dönemde birçok analist tarafından iddia edildiği gibi iPhone 8'in arka tarafının tamamen cam olacağına kesin gözüyle bakılıyor. iPhone 8'deki dikey yönlü kamera, uzun güç tuşu ve çerçevesiz OLED ekran en belirgin farkları. KGI, raporlarında kablosuz şarj özelliğinden dolayı üç modelin de bu şekilde olacağını iddia ediyor.

Kaynak Apple'ın, yalnızca biyometrik kimlik doğrulama için Face ID sağlamaya yönelik bazı adımlar atacak.
Yeni gelen bilgilere göre iPhone fiyatlarının bu yıl sonunda tüketicileri uzaklaştıran bir noktaya gelebileceğini ortaya koyuyor. Dünyanın önde gelen büyük finans grubu şirketi Barclay'in müşterilerine gönderdiği ve CNBC tarafından elde edilen yeni bilgiler, Apple iPhone fiyatlarının bu yıl sonunda tüketicileri uzaklaştıran bir noktaya gelebileceğini ortaya koyuyor. Barclays, "Tüketicilerin sadece% 11'i yeni bir iPhone için 1.000 doları veya daha fazlasını ödemek istiyor." açıklamasını yaptı. iPhone 8'in 1000-1200 dolar gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor. 

Yapılan ankete göre ise sadece % 11'lik bir kesmin iPhone için bin dolardan fazla nakit ödeyeceğini gösteriyor.  Mevcut iPhone sahipleri arasında bu yüzde 11'den yüzde 18'e yükseliyor. Anket iPhone 8 satışları için iyi bir sonuç vermese de, ankete katılanların çoğu 12 aylık bir taksit sözleşmesi ile ayda 48.50 dolara kadar ödemeye razı olacağını söyledi.  Bu, 12 aylıkj ödeme planı tüm zamanların en pahalı iPhone'unu satın alacak tüketiciler için yaygın olarak kullanılan bir seçenek olabilir.  iPhone 8'de bulunan, OLED panel, kenardan kenara ekran ve yüz tanıma gibi çoğu yeni özellik, iPhone 8'e özel olacak.

Geçtiğimiz hafta, KGI Menkul Değerler Apple analisti Ming- Chi Kuo, iPhone 8'in yalnızca 2 milyon ila 4 milyon ünitesinin kullanıma sunulduğunu söyledi.  Bu, yeni bir iPhone için umutsuzluğa yol açabilir. Daha önce gelen bilgiler iPhone fiyatlarının bu yıl sonunda tüketicileri uzaklaştıran bir noktaya gelebileceğini ortaya koymuştu.  Şimdiyse  Foxconn fabrikasında üretim halindeki iPhone 8’ler net bir şekilde Çin sosyal medyasında ortaya çıktı. Sızıntılarıyla ünlü Benjamin Geskin? tarafından paylaşılan videolar, Foxconn fabrikasında üretim hattında olan iPhone 8’lere ait.

Foxconn fabrikalarında ortaya çıkan videolar, kısmen de olsa iPhone’ların nasıl bir üretim sürecinden geçtiğini gösteriyor.  Ayrıca üretim hattındaki telefon kasaları, önceki iPhone 8 sızıntılarını da doğrulayan dikey kamera yuvalarına sahip. Apple'ın iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus'ı eylül ayında duyurması bekleniyor. Premium model olacak iPhone 8i çentikli ekran tasarımı ve çerçeveli önü olan bir OLED ekrana sahip olacak. 

Ön ve arkada cam paneller kullanılacak ve aralarında metalik bir şasi yer alacak. Ahize olacak yerde Face ID ile gelen cihaz, üçüncü taraf uygulamalarını destekleyecek yüz tanıma biçimi.  Arka bölümde dikey olarak yerleştirilen çift kamera ayarı, AR özelliklerini destekleyecek ve 3D derinlik algılama özelliklerine sahip olacak.  iPhone 8'in diğer özellikleri arasında kablosuz şarj, hızlı şarj ve geliştirilmiş su yalıtımı bulunuyor.  Aynı zamanda iPhone 8'in üç renk seçeneğiyle gelmesi bekleniyor. Bunlar Siyah, Gümüş ve Bakır Altın renk seçenekleri.

Apple HomePod firmware yazılımından iPhone 8 ile ilgli yeni bilgiler çıkmaya devam ediyor.  HomePod yazılımı daha önce iPhone 8'deki Face ID özelliğinin gelişmiş fonksiyonlarını ve iPhone 8'in kullanıcı ekrana baktığında bildirim seslerini otomatik olarak kısabileceğini ortaya çıkarmıştı.  Geliştirici Steven Troughton-Smith, HomePod yazılımında iPhone 8'in ana ekran tuşunun yeniden boyutladırılabileceğini keşfetti. 

Bir nevi iPhone 8'de Home butonunun olduğu yerde sanal bir Touch ID yer alacak.  Söylenenlere göre iPhone 8'in sanal ana ekran tuşu kullanıcı tarafından boyutlandırılabilecek ve uygulama içerisinde kendisini otomatik olarak gizleyebilecek.  Bu tuş yine telefonun alt kısmında yer alacak. Troughton-Smith, tam ekran video oynatıldığında ana ekran tuşu kontrollerinin gizlenebileceğini belirtti.

iOS geliştiricisi Matt Bonney’in Twitter hesabında paylaştığı görselde kırmızı alan sanal ana ekran tuşunun bulunduğu işlev alanını, sarı alan ise durum çubuğunu gösteriyor.  Herhangi bir üçüncü parti uygulama bu alanlara eklenemiyor.  Bu alan Apple'ın kendi uygulamalaryla kullanılabilecek.

Tam ekran video deneyiminde bu alanlar otomatik olarak gizlenecek.  Ancak videoların iPhone 8'in benzersiz en boy oranına nasıl adapte edileceği henüz belli değil. iPhone 8 maketinde dikine konumlandırılmış çift kamera ve ön bölümde yer alan biyometrik yüz tanımlama sisteminde kullanılacak iki adet ön kameranın yer alacak.

Söylenene göre, bu ön kamera tam 4K çözünürlüğünde 60FPS hızında videolar çekebilecek. 4K/60 FPS videoyu şu ana kadar üretilen telefonların arka kameralarının bile çekemediği belirtiliyor. iPhone 8 ile ilgili yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

apple iphone iphone 8
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi