Qualcomm Apple'a Kullanıcıları Kandırdığı Gerekçesiyle Dava Açtı!

Apple'ın Qualcomm'a ürünlerinde kullandığı teknolojileri kullanmanın çok pahalı olması nedeniyle dava açmıştı. Şimdi aynı hamle Qualcomm'dan geldi!

Qualcomm Apple'a Kullanıcıları Kandırdığı Gerekçesiyle Dava Açtı!
Qualcomm Apple'a Kullanıcıları Kandırdığı Gerekçesiyle Dava Açtı! Burak AYDIN
Bu içerik 960 kez okundu.

Teknoloji dünyasının uzun süredir beklenen Apple - Qualcomm patent savaşı başladı. Apple'ın 2017 yılının Ocak ayında Qualcomm için açmış olduğu 1 milyar dolarlık davaya göre Qualcomm Apple'a kendi ürünlerini zorla sattığını ve Qualcomm'un kendi ürünleri dışında Apple'ın başka bir ürün kullanmaması için Apple'a şantaj yaptıklarını ifade etmişti.

apple-qualcomm

Apple'ın bu davasının ardından Qualcomm'da Apple'ın Qualcomm'un geliştirdiği teknolojiler sayesinde bu kadar çok para kazandığını ancak Apple'ın Qualcomm ile olan sözleşmeyi bozmak adına Qualcomm'un marka adına zarar verdiği gerekçesiyle dava açtı.

apple-qualcomm

Qualcomm ayrıca Apple'ın kendilerine açtığı tüm davaları reddetti ve Qualcomm, Apple'ın kendi ürünlerinde güçlü Qualcomm işlemcileri yerine kullandıkları düşük seviyeli işlemcileri kullandığını ve kullanıcılara düşük özelliklere sahip ürünler sunmakla suçladı.Bakalım Apple ve Qualcomm arasında dava nasıl sonuçlanacak?

 

apple iphone qualcomm dava işlemci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi