25. Seneye Özel Olarak Thinkpad

25 senelik bir mazisi bulunan ThinkPad dizüstü bilgisayarlara çok özel bir model yolda.

25. Seneye Özel Olarak Thinkpad
25. Seneye Özel Olarak Thinkpad Mahmut Şahan
Bu içerik 1075 kez okundu.

25 senelik bir mazisi bulunan ThinkPad dizüstü bilgisayarlara çok özel bir model yolda. 

ThinkPad  isimli dizüstü bilgisayarların geçmişi aslında 1992 senesine kadar dayanmakta. İlk önce IBM için Richard Sapper'ın tarafından tasarlanmış olan dizüstünde, kapalı durumdayken her şeyi zarif bir şekilde saklayan açıldığında da içinde yer alan güzel şeyleri açığa çıkartan Japon bento kutularından esinlenmişler. Şimdi de Lenovo şirketi, ThinkPad isimli dizüstülerin 25. senesinin şerefine çok özel bir model çıkartacak. 

Lenovo şirketinin tarafından ThinkPad  isimli dizüstü bilgisayarın 25. senesi için özel bir model çıkartacak olduğu konusu uzun bir süredir dillendiriliyordu ve firma Haziran ayında bunu resmi olarak onaylamıştı. En sonunda ise, Lenovo şirketi ThinkPad 25 özellikleri ile birlikte görselleri de ortaya çıkartılmış bir durumda.

ThinkPad aslına bakılırsa zaman içinde fazlasıyla değişmiş olsa bile popülerliğini hiç bir şekilde yitirmedi. Hatta bu ürünün 2015 senesinde 100 milyondan daha çok sattığını not olarak düşmekte yarar var. Eski nesileden modellerin tasarımından çeşitli esintiler taşımakta olan bu üründe, çok  faha renkli ThinkPad logosu ve  de eflatun renkli Enter tuşu fazlasıyla dikkat çekmekte. İkonlaşmış durumdaki TrackPoint merkez tuşu ise yine hızlı  bir gezinme amacıyla klavye tuşlarının orta kısmında yerini almış.

Lenovo şirketinin duyurduğu ThinkPad 25 modelinin donanım özellikleri ise fazlasıyla tatmin edici bir durumda. Intel Core i7 bir işlemci, 1080p boyutlarında ekran, 16 GB'lık DDR4 RAM, SSD bir depolama, parmak izi okuyucusu ve de daha fazlası ürünün beklenmekte olan detayları arasından. Tabii ki de bunlar ürünün resmi duyurusu içerisinde biraz daha farklılıklar gösterebilir.

ibm thinkpad lenovo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi