Intel'in Yeni Nesil i9 İşlemcisi Sızdı!

Intel'in merakla beklenen yeni işlemcileri ortaya çıkmış olabilir. İşte Intel'in merakla beklenen yeni işlemcileri.

Intel'in Yeni Nesil i9 İşlemcisi Sızdı!
Intel'in Yeni Nesil i9 İşlemcisi Sızdı! Burak AYDIN
Bu içerik 1058 kez okundu.

İşlemci devi Intel AMD'nin son zamanda çıkarttığı Ryzen işlemci serisinden sonra yeni bir işlemci ailesi geliştirmeye başladı. İşte Intel'in i9 ailesi.

İşlemci denilince akla gelen ilk marka olan Intel'in en büyük rakibi olan AMD'nin Ryzen işlemcilerini tanıtmasının ardından Intel'in de yeni nesil işlemci ailesi üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. İddialar gerçek çıktı ve Intel'in yeni nesil işlemciler üzerinde çalıştığı kesinleşti.

Ortaya çıkan bilgilere göre Intel yeni nesil işlemcileriyle birlikte yeni bir işlemci ailesi olan i9 işlemcilerini de sunacak. Sızdırılan bilgilere göre Intel'in yeni nesil işlemcileri Kaby Lake X ve Skylake X mimarisiyle gelecek.

Ortaya çıkan görsele göre Intel'in yeni nesil işlemcilerinde Skylake - X işlemci ve iki adet Kaby Lake - X işlemcileri görülüyor. İşlemciler arasında 12 çekirdekli işlemciler ve HyperThreading destekleri de bulunuyor. Ortaya çıkmış olan bu listede Kaby Lake - X işlemcilerinin düşük SkyLAke - X işlemcilerinin ise üst seviyeli modellerde olacağı görülüyor.

Intel'in yeni nesil işlemcilerinin ne zaman çıkacağı ve fiyatlarının ne olacağı henüz bilinme de Intel'in yeni nesil işlemcilerinin ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor. 

intel amd ryzen i9
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi