Google Glass İçin Yeni Bir Güncelleme Geldiği Açıklandı

Google şirketine ait akıllı gözlük Google Glass'a 3 senenin hemen sonrasında küçük bir tane güncelleme geldi.

Google Glass İçin Yeni Bir Güncelleme Geldiği Açıklandı
Google Glass İçin Yeni Bir Güncelleme Geldiği Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 644 kez okundu.

Google şirketine ait akıllı gözlük Google Glass'a 3 senenin hemen sonrasında küçük bir  tane güncelleme geldi. Güncelleme ile beraber Google Glass, fazlası ile küçük bir tane daha özelliğe kavuşmuş oluyor.

XE23 şeklindeki model numarasına sahip  olan bu yazılım güncellemesi ile beraber Google Glass akıllı gözlüğe Bluetooth desteğine sahip bulunan ürünler ile bağlantı  kurabilme desteği geldi. Aynı zaman içerisinde güncellemenin derin detaylarına göre  ise hata gidermeleri ile birlikte performans iyileştirmelerininde yer aldığını söylemekte yarar var. 

Google Glass akıllı gözlüğe sahip olan bütün herkes, gözlüğünü internete bağlı bir şekilde bir zaman bıraktıktan sonra ise en yeni güncellemeyi otomatik bir şekilde alabilecekler. 

Gözlüğe sahip olan insanların söylediklerine göre ise, gözlükle bağlantı kurabilmekte olan ürünlerde herhangi bir  şekilde kısıtlama bulunmuyor. Hatta akıllı gözlük kullanıcıları, Google Glass için Bluetooth üstünden fare bağlayıp ekranda imlecin çıkmış olduğunu da belirtmişler. Ancak fare ile menülerin arasında gezinti hiç bir şekilde olanaklı değil. Ama klavye ile bu durum olanaklı.

Bu türdeki denemeler gözlük üstünde daha önceden de gerçekleştirilmişti, fakat Google şirketinin bu konu ile ilgili resmi bir desteği bulunmuyordu.

En son yayımlanmış olan güncellemeyi (XE22) Ekim 2014 tarihi içerisinde almış olan Google Glass, çok uzun zamandan beri essizliğini korumuş idi. İlk duyurulmuş olduğunda ortalığı kasıp kavurmayı başaran Google Glass, 1500$ tutarındaki fiyat etiketi ile çok kısıtlı bir kullanıcı kitlesi için satışa sunulmuş idi. 

Gizlilik ve de güvenlik ile ilgili çok ciddi eleştirileri almasının hemen sonrasında Google Glass akıllı gözlük üretimi 15 Ocak 2015 tarihi içerisinde tamamen durdurulmuştu. 

google glass güncelleme google
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi