iPhone Telefonu Olanların Gear Fit 2 Pro'yu Kullanamadıkları Açıklandı

Ağustos ayının sonunda tanıtımı yapılan ve hem Android platformu hem ise iOS platformuna uyumlu olduğu belirtilmiş olan Gear Fit 2 Pro isimli spor bandının iPhone telefon sahiplerinin tarafından kullanılamadığı ortaya çıktı. Pekala, bunun nedeni nedir?

iPhone Telefonu Olanların Gear Fit 2 Pro'yu Kullanamadıkları Açıklandı
iPhone Telefonu Olanların Gear Fit 2 Pro'yu Kullanamadıkları Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 1517 kez okundu.

Ağustos ayının sonunda tanıtımı yapılan ve hem Android platformu hem ise iOS platformuna uyumlu olduğu belirtilmiş olan Gear Fit 2 Pro isimli spor bandının iPhone  telefon sahiplerinin tarafından kullanılamadığı ortaya çıktı. Pekala, bunun nedeni nedir?

iPhone telefonu olanların cihazı kullanamamasının nedeninin Apple şirketinden kaynaklı olduğu ifade edilmekte. Spor bandına ait olan iOS uygulaması için Apple  şirketinin tarafından Samsung şirketine hala onay verilmemiş olması bu problemin temelini oluşturmakta.

Konuyla alakalı bir şekilde Apple şirketinin cephesinden hiçbir  şekilde açıklama yapılmamakta oluşu da farklı bir merak konusu durumunda. Firmanın App Store mağazası için katı politikalarının bu durumda etkili  
 veyahut 2 tane teknoloji devinin akıllı telefon ile giyilebilir piyasasında yer alan rekabeti ise ihtimallerin arasında yer alıyor. Hatta firma, yakın bir zaman içerisinde satışa sunmuş olduğu spor aktivitesi desteği bulunan Apple Watch Series 3 modelindeki akıllı saatinin satışlarının hiç bir şekilde etkilenmesini istemekte de olabilir.

Samsung Gear'a ait giyilebilir serisi içerisinden Gear S2 ile birlikte Gear S3 ve  de Gear Fit 2 modelleri ise 2017 senesinin başından bu zamana kadar İOS platformunun uyumluluğunu sunmaya başlamış bir halde. Diğer taraftan şirket bu bahsi geçen cihazları iOS platformuna uyumlu bir biçimde lanse etmemiş idi.

Bakalım Apple şirketi, cihazın kullanılabilmesi amacı ile onayı tam olarak ne zaman vermiş olacak?

apple gear fit 2 pro iphone
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi