Swatch Kendi Akıllı Saat İşletim Sistemini Geliştiriyor!

Ünlü saat üreticisi Swatch akıllı saat tutkunlarını heyecanlandıracak bir açıklama yaptı. Swatch kendi akıllı saat işletim sistemini geliştirdiğini açıkladı! İşte tüm detaylar.

Swatch Kendi Akıllı Saat İşletim Sistemini Geliştiriyor!
Swatch Kendi Akıllı Saat İşletim Sistemini Geliştiriyor! Burak AYDIN
Bu içerik 576 kez okundu.

Giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yer alan ve pek çok kullanıcı tarafından kullanılan akıllı saatler belli işletim sistemleriyle çalışıyor. Piyasada önce gelen akıllı saat işletim sistemleri WatchOS ve Android Wear gibi sistemlerin arasında Swatch'ın kendi işletelim sistemi de eklenecek. 

Swatch'ın CEO'su Nick Hayek Swatch'ın akıllı saatler için kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını ifade etti. Swatch'ın Tissod markası gelecek yıl piyasaya sürülecek ve bu akıllı saat Swatch'ın daha adı bilinmeyen özel işletim sistemiyle geleceği iddia edildi. Hayek ayrıca yeni akıllı saatin diğer teknoloji ürünlerle birlikte kolayca bağlantıya geçecek. Bu yeni saat ayrıca daha fazla kullanım ömrü sunacak ve bu anlamda piyasada ki iddialı akıllı saatlerden biris olacak. Swatch ayrıca bu anlamda kullanılmak için dünyanın en küçük Bluetooth çipini geliştirdiğini ve bunu akıllı saatlerinde kullanacağı bu sayede nesnelerin iletişimi sağlayacağını açıkladı. 

Giyilebilir teknoloji alanında Apple ve Google'ın popülerliğini düşünürsek Swatch'ın akıllı saat alanında işi cidden zor. Swatch'ın bu anlamda en büyük farkı ise diğer akıllı saatlerinden daha uzun süre pil ömrü sunacak olması olacak. Swatch CEO'su ayrıca yeni işletim sistemiyle ilgilenen 100'den fazla şirket olduğunu belirtti. Swatch'ın yeni işletim sisteminin ilerleyen günlerde şekillenmesi bekleniyor. 

 

swatch akıllı saat watchos android wear
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi