Lyft Ulaşım Ağı Şirketi Pilot Uygulamayı Hayata Geçiriyor

Lyft ulaşım ağı şirketi, kendi kendine sürüş geliştirmesini hızlandırarak, pilot uygulamayı planlıyor.

Lyft Ulaşım Ağı Şirketi Pilot Uygulamayı Hayata Geçiriyor
Lyft Ulaşım Ağı Şirketi Pilot Uygulamayı Hayata Geçiriyor Ezgi Eroğlu
Bu içerik 534 kez okundu.

Lyft ulaşım ağı şirketi, kendi kendine sürüş araçlarını geliştirme çabalarını hızlandırdığını belirtirken, pilot uygulamanın planlanmasının yapıldığını ve hayata geçireceğini duyurdu.

Lyft şirket yöneticileri, kendilerini itici bir otomobil bölümü oluşturduklarını belirtirken, kendilerinin Amerika için sürüş hizmetleri konusunda cesur bir yatırımcı olduğunu belirtti.

Şirket yöneticisinden yapılan açıklamada, Kalifornia’daki Palo Alto’da kurulacak olan tesiste birkaç yüz mühendisin işe alınacağını ve tesisin açılarak hizmete gireceğini duyurdu.

Lyft mühendisleri, diğer şirketlerin özel araç uzmanlarıyla ile işbirliği yapacağı, tesisin alt yapı kurulumunun tamamlanması için çalışacaklar.

Lyft’den baş strateji sorumlusu olan Raj Kapoor, tesisin inşasının hızlandırılacağını ve bu konu hakkında önemli ölçüde ve derecede yatırım yaptıklarını, San Francisco eyaleti merkezli bir haber ajansına açıkladı.

Öte yandan Lyft, kendi kendine sürüş sistemleri tesislerinin olmaması neticesinde bu sitemin yapımı için başka şirketlere başvurduğu belirtiliyor.

Lyft daha önce Alphabet'in Waymo firmasının, teknoloji şirketi Nutonomy ve Otomobil üreticileri olan General Motors Co ve Jaguar Land Rover ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

Ayrıca yapılan açıklamada, Lyft’nin kendi kendine sürüş çalışmalarından elde edilen verilerin ise iş birliğine katılan diğer şirketler ile de paylaşacağı belirtildi.

Kaliforniya merkezli bir ulaşım ağı şirketi olan Lyft’nin, ABD Kaliforniya eyaletinde özerk araçları test etme izni bulunmuyor. Ancak şirketin Boston’da Nutonomi ile pilot bir uygulamayı planladığı belirtiliyor.

Lyft Raj Kapoor Ulaşım ağı Pilot uygulama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi