Pilot Koltuğunda Robotların Oturacağı Belirtildi

Pek çok işe el atmış olan robotlar, insansız bir şekilde uçuşları olanaklı duruma getiriyor.

Pilot Koltuğunda Robotların Oturacağı Belirtildi
Pilot Koltuğunda Robotların Oturacağı Belirtildi Mahmut Şahan
Bu içerik 472 kez okundu.

Pek çok işe el atmış olan robotlar, insansız bir şekilde uçuşları olanaklı duruma getiriyor. CARNAC ismine sahip olan robot, üstün şekildeki hareket kabiliyetleri ile pilot koltuğunda oturup uçakların yönlendirmesini yapacak.

İnsansız  bir şekildeki uçaklar, genel olarak ilk tasarım aşamaları içerisinde entegre edilmiş olan otomatik sistemler ile birlikte uçuşlarını yapıyor. RE2 Robotics şirketi ise, bu durumu bir adım daha öteye taşıyıp pilotların yerinde oturup uçakları kullanabilmekte olan  robotlar geliştirmeye başladı.

RE2 Robotics şirketi, bütün çalışmalarını insanların yeteneklerini robotlar içerisine entegre edebilme üstüne kurulu çalışmalar gerçekleştiren çok özel bir şirket. Daha fazla insanların el ve kol hareketlerini taklit edebilmekte olan, tepki mekanizmalarını temel almış olan bazı robotlar geliştirmeye devam ediyor. Daha öncesinde de bir bomba imha robotu geliştirmiş olan bu şirket, benzer bir biçimde el yeteneklerine dayalı bulunan kontrol mekanizması ile birlikte pilot robotlar geliştirmeye başladı.

RE2 robotikcs şirketi, 1.49 milyon dolar tutarında bulunan yatırım ile  birlikte becerikli  bir kollara sahip 
 olan robotlar üstünde çalışıyor. CARNAC adına sahip bu robot, uçak içerisinde herhangi bir  şekilde değişiklik gerçekleştirmeden mevcut pilotlu durumdaki düzenin yerini alabilmek ve otonom şekildeki kontrol yetenekleri ile  birlikte insansız  bir şekildeki uçuşu mümkün duruma getirmek amacıyla tasarlandı.

Sistem ayrıca, pilot koltuğu içerisinde oturacak ve  de uçakları bir tane insan pilot gibi çalıştırabilecek şekilde tasarım yapılacak. Bu maksat ile program süresince şirket, aynı bir tane  insan gibi kontrolleri manipüle edebilmekte olan, uçuş durumunu tanıma ve de bilişsel mimariye dayalı bir şekilde karar verme özelliklerine sahip bulunan bir robot sistemi üstünde çalışmaya devam ediyor..

carnac re2 robotics pilot
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi