Taciz Aramaları İçin 120 Milyon Dolar Tutarında Bir Ceza

Spam şeklinde isimlendirilen ve de istenmeyen taciz aramalar şeklinde isimlendirilebilecek çeşitten aramalarla alakalı çok önemli bir karar alınarak 120 milyon dolar tutarında bir ceza kesildi.

Taciz Aramaları İçin 120 Milyon Dolar Tutarında Bir Ceza
Taciz Aramaları İçin 120 Milyon Dolar Tutarında Bir Ceza Mahmut Şahan
Bu içerik 703 kez okundu.

Spam şeklinde isimlendirilen ve de istenmeyen taciz aramalar şeklinde isimlendirilebilecek çeşitten aramalarla alakalı çok önemli bir karar alınarak 120 milyon dolar  tutarında bir ceza kesildi.

Akıllı özellikli telefonlarınıza gün içinde  tanımadığınız pek çok numaradan mesajlar ve  de aramalar gelmekte olabilir. Tele pazarlama şeklinde isimlendirilen bu aramaların pek çoğu serbest halde ve de herhangi bir şekilde yaptırım uygulanabilmesi ise olanaklı değil.

Lakin burada kullanılmakta olan tekniğin çok  büyük bir önemi bulunuyor. Çünkü ''Neighbor Spoof'' ismi verilmekte olan bir yöntemle aranmış olan kişinin telefon numarasında yer alan 6 haneyi kullanıp gerçek telefon numarasına benzeyen sahte şekildeki arayanlar üretebilmenin cezası kesildi ve  de 120 milyon dolar tutarında belirlendi.

Normal olarak pazarlama maksadıyla arandığınızda, firmaların bir tane hattın birkaç numarasının değişmiş olduğu kendi hatlarından aranabilirsiniz ve de bu durumda yasak durumda bulunan herhangi bir şey bulunmamakta.

Bu aramalar otomatik bir şekilde yapılsa bile, tam anlamı ile kendi telefon numaralarını oluşturup insanları taciz etmekte olan bilgisayar kontrolüne sahip aramalarla bir tutabilmek çok fazla da mantıklı değil tabiiki.

İlerleyen dönemler içerisinde bu cezanın caydırıcı durumda olup olmayacağı ise  hiç bir şekilde bilinmiyor. Çünkü bu tarzdaki aramaların ardı arkası hiç bir şekilde kesilecek gibi de durmamakta. Tekrardan ibret olması amacı ile ve belki de bir şekilde göz korkutabilmesi amacıyla çok önemli bir hamle olduğu da belirtilebilir.

taciz aramaları spam arama akıllı telefon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi