Yapay Zeka Kendi Dilini Oluşturdu!

Pek çok teknoloji şirketinin üzerinde çalıştığı yapay zeka teknolojisi artık çok önemseniyor. Yeni geliştirilen bir yapay zeka kendi ihtiyaçları için kendi dilini oluşturdu!

Yapay Zeka Kendi Dilini Oluşturdu!
Yapay Zeka Kendi Dilini Oluşturdu!	Burak AYDIN
Bu içerik 1464 kez okundu.

Artık pek çok teknoloji şirketi kendi yapay zeka ürününü geliştirmek için çabalıyor. An anlamda OpenAI ve Kaliforniya Berkeley Üniversitesi tarafından yürütülen bir yapay zeka projesinde, geliştirdikleri yapay zekanın herhangi bir dış müdahale olmadan kendi ihtiyaçları doğrultusunda yeni bir dil geliştirdiğini açıkladı.

Yürütülen bu çalışma kapsamında geliştirilen yapay zekanın sesler çıkartabileceği bir ağzı bulunuyordu. Bu anlamda yapay zeka kendi ihtiyaçları doğrultusunda bu ağızı kullanarak kendi dilini oluşturdu. Sistematik ve dil bilgisel dillerde vücut dilini kullanabilen bu yapay zeka ayrıca kendi birimlerine çeşitli görevler oluşturabiliyor. Üretilen bu görevler “bak”, “git” ya da “yapma” gibi basit oluyor.

Geliştirilen bu yapay zeka birimlerinin tam anlamıyla duyulabilecek bir şekilde konuşmadığı ancak simülasyon dünyasında kendi aralarında iletişim içinde olduğu açıklandı. Ayrıca yürütülen bu projede yapay zekanın çıkarttığı seslere diğer yapay zeka birimlerinin farklı anlamlar yükledikleri ve bu anlamda harekete geçtikleri görüldü. Bakalım ilerleyen günlerde yapay zeka alanında ne gibi gelişmeler yaşanacak? 

al yapay zeka dil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi