Yapay Zeka Temelli İş Arama Servisi Google for Jobs Duyuruldu

Google I/O etkinliklerinde yapay zeka ve makine öğrenme destekli iş arama servisi olan Google for Jobs duyuruldu. Şimdilik sadece Amerika için desteklenen servis neleri içeriyor birlikte inceleyelim.

Yapay Zeka Temelli İş Arama Servisi Google for Jobs Duyuruldu
Yapay Zeka Temelli İş Arama Servisi Google for Jobs Duyuruldu Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 601 kez okundu.

Google'ın en basit işten tutun yöneticiliğe kadar tüm iş sınıflarını sınıflandırıp kullanıcıya sunan iş arama servisi Google for Jobs duyuruldu. Google I/O etkinliklerinde duyurulan Google for Jobs, iş ilanları servislerinin verilerini kullanıp bu verileri çeşitli yöntemlerle sınıflandırarak en uygun işi en uygun kişiye sunmayı hedefliyor.

Google for Jobs klasik olarak bu alanda işlevini sürdüren Facebook, LinkedIn, Careerbuilder Monster gibi servislerin haricinde bu servislerin verilerini kullanarak yapay zeka sistemini kullanarak kullanıcısına işi sunacak. Bu servislerle işbirliğine girecek olan Google, aldığı verilerdeki iş ilanlarını yeri iş türü vs kategorilere ayırarak kullanıcının aradığı en uygun işi kendisine sunacak.

Google for Jobs uygulaması iş ve kullanıcıyı makine öğrenme ve yapay zeka temelli olarak kategorize ederek sistemini oluşturacak. Şuan için sadece Amerika merkezli hizmet sunacak olan sistem yeterli verileri aldığı zaman Avrupa pazarına da açılabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi